РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742120<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prysiazhnuk D. V. 
Enzymatic deracemization of halogenated dihydroindenols and dihydroindenediols substituted in benzene ring = Ферментативна дерацемізація заміщених у бензольному кільці галогендигідроінденолів і дигідроіндендіолів / D. V. Prysiazhnuk, O. O. Kolodiazhna, O. I. Kolodiazhnyi // Доп. НАН України. - 2020. - № 3. - С. 71-81. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Оптично активні галогендигідроінденоли та дигідроіндендіоли - компоненти багатьох біологічно активних природних сполук, є важливими фармакофорними групами. Для отримання вищевказаних сполук високого ступеня оптичної чистоти запропоновано поділ рацематів на енантіомери за допомогою ферментів. Дигідроінденони, які відновлювали боргідридом натрію до дигідроінденолів, використано як вихідні сполуки. Для поділу рацемічних інденолів використано ліпазу Burkholderia cepacia (BCL). Рацемічні інденоли піддавали кінетичній переестерифікації вінілацетату в органічних середовищах за присутності біокаталізатора BCL. У результаті отримано ацильований інденол з абсолютною конфігурацією (R) і інденол, що не прореагував, конфігурації (S), які були розділені на індивідуальні сполуки колонковою хроматографією. Досліджено також ферментативне розщеплення ацетатів інден-галогенгідринів гідролізом за присутності іммобілізованої на діатоміті ліпази Candida Antarctica B. У результаті отримано енантіомерно чисті (S)-галогенінданоли і (R)-ацетоксигалогеніндани. Запропонований біокаталізатор надає можливість одержувати обидва оптичні енантіомери дигідро-1-інденолів із високими виходами та високою енантіомерною чистотою у розчині метил-трет-бутилового ефіру за кімнатної температури та помірної кількості біокаталізатора, що спрощує процес досягнення цих продуктів. Енантіомерну чистоту сполук визначено шляхом дериватизації кислотою Мошера. Абсолютну конфігурацію сполук встановлено за методом Казлаускаса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського