РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khoma I. 
Improvement of tools for cash flow analysis of e-commerce companies = Удосконалення інструментарію оцінювання грошових потоків підприємств електронної комерції / I. Khoma, O. Kostiuk-Pukaliak // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 3. - С. 305-314. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - вивчення нових методів аналізування грошових потоків на підприємствах електронної комерції. У процесі їх розробки досліджено історичні факти, які слугували поштовхом для розвитку методології оцінювання надійності підприємства щодо його інвестиційної привабливості. Досліджено історію фінансової кризи, яка відбулася у США у 2001 - 2004 рр. під назвою "бульбашка доткомів". За наслідками цієї кризи підхід до оцінювання ефективності діяльності підприємства за прибутком повністю дискредитував себе, що спричинило серію банкрутств, відкриття судових справ зі зловживання та шахрайства акціонерними коштами, втрату довіри до IT-галузі в цілому. Після цієї кризи змінився підхід до оцінювання ефективності діяльності підприємств електронної комерції, в основі якого ефективність діяльності підприємства аналізувалася не за прибутком, а за грошовим потоком. У той час до аналізу інвестиційної привабливості підприємств вводиться поняття вільного грошового потоку. Показано значення показника вільного грошового потоку, який став альтернативним у ході визначення ефективності діяльності підприємств електронної комерції та традиційних форм збуту. Враховуючи факт, що криза IT-індустрії була спричинена переоцінкою підприємств цієї галузі, цей показник має особливе значення у визначенні ефективності підприємств, що здійснюють свою діяльність через Інтернет. Ураховуючи умови здійснення господарської діяльності, а саме фінансову систему, в якій здійснюється підприємництво, доцільно показник вільного грошового потоку інтерпретувати відповідно до факторів впливу на діяльність підприємства. У дослідженні для визначення ефективності діяльності підприємств електронної комерції запропоновано використовувати інтерпретованого показника вільного грошового потоку - чистого вільного грошового потоку, який ураховує інтереси не тільки в постійних капіталовкладеннях для розвитку бізнесу, а й показує здатність підприємства розраховуватися за наданими банківськими позиками та мотивації інвесторів до збільшення капіталовкладень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського