РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зацерковний В. І. 
Аналіз геоекологічних проблем мегаполісів (на прикладі м. Києва) / В. І. Зацерковний, Д. П. Романуха, І. В. Пампуха, П. А. Савков, І. К. Синявська // Геоінформатика. - 2020. - № 1. - С. 99-115. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Геоекологічний моніторинг навколишнього середовища - це одне з актуальних завдань сучасності. Міста і мегаполіси є центрами зосередження населення, промисловості, транспорту, комунікацій, науки, культури тощо. Різке збільшення обсягів промислового виробництва, розвиток транспортної інфраструктури та енергетичної галузі на тлі зростання урбанізації негативно впливають на природне середовище. В результаті суттєво збільшується рівень антропогенних перетворень природного середовища в межах територій міст і з'являються геоекологічні проблеми, зростає кількість захворювань на ларингіт, фарингіт, кон'юнктивіт, екзему, пневмонію, інфаркт міокарда, рак легенів, бронхіальну астму, алергічні та інші хвороби. Рівень урбанізації, що зростає, збільшує ризик виникнення різних природних катастроф і на сьогодні є однією з найгостріших економічних, науково-технічних і соціальних проблем, які прямо або непрямо стосуються кожної людини. Загострення геоекологічних проблем визначає актуальність проведення досліджень, спрямованих на оцінювання сучасного стану навколишнього середовища, вирішення завдань якісного поліпшення функцій його відновлювання та ресурсів природних територіальних комплексів, що зазнають значного техногенного навантаження. Для забезпечення безпеки життєдіяльності жителів великих міст необхідне створення та функціонування ефективної системи геоекологічного моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-2К)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського