РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Manilo M. V. 
A short review on regulation of stability of aqueous suspensions of carbon nanotubes = Короткий огляд про регулювання стабільності водних суспензій вуглецевих нанотрубок / M. V. Manilo, N. I. Lebovka, S. Barany // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2020. - 11, № 1. - С. 144-159. - Бібліогр.: 59 назв. - англ.

В огляді проаналізовано нещодавні роботи авторів та споріднені роботи щодо електрокінетичних властивостей і колоїдної стійкості водних суспензій багатошарових вуглецевих нанотрубок (CNTs) за присутності поверхнево-активних речовин (ПАР) і наночастинок. Наведено розгляд також адсорбційних властивостей вуглецевих нанотрубок. Обговорено застосування класичних теорій електрофорезу для опису електрофоретичної рухливості вуглецевих нанотрубок. Наведено приклади <$E zeta>-потенціалу CNTs у водних суспензіях як функції рН та концентрації електролітів (KCl, CaCl2 та AlCl3). Додавання катіонної ПАР цетилтриметиламмонію броміду (CTAB) нижче значень критичної концентрації міцелоутворення (CMC) призводить до зменшення, а потім до перезарядження поверхні CNTs шляхом накопичення іонів CTAB у шарі Штерна. За концентрацій вище CMC спостерігається значне спадання <$E zeta>-потенціалу. Це пов'язано зі змішенням площини зсуву в бік розчину в результаті утворення на поверхні напівміцел. Збільшення масового співвідношення штучного мінералу Лапоніт (Lap) у суспензії (X) від 0 до 0,4 призводить до монотонного зниження <$E zeta>-потенціалу гібридів CNT + Lap із досягненням його плато ~ -32 мВ за X >>= 0,4, що відповідає <$E zeta>-потенціалу "чистих" пластинок Lap. Це свідчить про високе покриття поверхні нанотрубок за допомогою Lap за X >>= 0,4. Обговорено основні методи поліпшення диспергованості вуглецевих нанотрубок, їх колоїдну стійкість та адсорбційні властивості, а саме: стабілізацію в сумішах води та органічних розчинників; функціоналізацію хімічною обробкою; стабілізацію добавками ПАР або полімерів і гібридизацію шляхом додавання додаткових стабілізувальних наночастинок. CNTs можуть бути значно відокремлені в "гарних" розчинниках, таких як 1-циклогексил-2-піролідон, N, N-диметил-формамід або N-метил-2-піролідон. Продемонстровано, що диспергованість CNTs є складною функцією типу ПАР, його концентрації та співвідношення ПАР/CNTs. Оптимальна концентрація CTAB для досягнення однорідної водної дисперсії вуглецевих нанотрубок була визначена поблизу CMC. Додавання CTAB значно модифікують розподіл за розмірами CNTs і спостерігається різкий перехід від малих первинних агрегатів до великих вторинних агрегатів за концентрацій вище CMC. За оптимальної концентрації Lap частинки нанотрубок добре стабілізуються і спостерігається ступінчасте підвищення стабільності осадження. Показано, що гібриди CNTs + Lap можуть ефективно використовуватися для видалення барвника метиленового синього з водних систем. Висвітлено кінетику та механізми адсорбції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г661-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського