РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742375<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калайтан Т. В. 
Особливості та сфера застосування ABC-аналізу в системі контролінгу підприємств ресторанного господарства / Т. В. Калайтан, О. О. Другов, Н. Б. Ярошевич, С. В. Черкасова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 4. - С. 196-207. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто питання адаптації ABC-аналізу з урахуванням галузевої специфіки ресторанного господарства. Особливість ресторанного господарства полягає у тому, що підприємства цього сектору поєднують функції виробництва, реалізації купівельних товарів і продукції власного виробництва та організації споживанні їжі, у цьому випадку вказані процеси суттєво відрізняються за економічним змістом. Дослідження практики, а також інструктивних матеріалів і рекомендацій з ведення обліку фінансових результатів у ресторанному господарстві показало, що в цій сфері використовується така сама методика, як і в торгівлі. До собівартості реалізації продукції власного виробництва включається тільки первісна вартість продовольчої сировини. Враховуючи це, критеріальними показниками запропоновано у ході проведення ABC-класифікації використовувати частоту продажу, торговельну націнку та продуктові витрати. Визначено переваги та недоліки різних способів відділення груп A, B і C. На підставі емпіричних досліджень ресторанів м. Львів із використанням способу дотичних визначено відсоткове співвідношення груп A, B і C за критерієм частоти продажу. Запропоновано у разі застосування емпіричного способу використовувати визначені відсоткові співвідношення груп A, B і C, значення яких відрізняються від аналогічних для підприємств промисловості та торгівлі, враховуючи відносно невелику кількість асортиментних позицій продукції власного виробництва і купівельних товарів підприємств ресторанного господарства. Обгрунтовано доцільність використання результатів ABC-аналізу продажів для аналізу сировинної матриці з метою більш точного виділення груп A, B і C продовольчих запасів за критерієм їхнього внеску у формування фінансового результату. Визначено варіанти дій управлінського персоналу за результатами ABC-аналізу з урахуванням специфіки ресторанного господарства. Практична реалізація запропонованих підходів до ABC-аналізу надасть можливість сформувати належну інформаційно-аналітичну базу для формування високоефективних цільових управлінських дій, спрямованих на збільшення прибутку підприємств ресторанного господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського