РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742391<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kobylianska A. V. 
Formalization of selfselection of global economic governance mode = Формалізація самовибору режиму глобального економічного врядування / A. V. Kobylianska // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 4. - С. 358-364. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Наразі глобальне економічне управління перебуває на першому плані економічних наукових досліджень. Швидка економічна глобалізація та її недоліки та непередбачені можливі вигоди, поряд із посиленням конкуренції на ринках сировини та готової продукції, поглиблення глобальних проблем, є справжнім викликом для осіб, які ухвалюють рішення, у всьому світі. Діяльність наднаціональних організацій доповнюється та іноді замінюється діями інших глобальних суб'єктів, роль яких постійно зростає і посилюється. Таким чином, попередні форми глобального економічного врядування не достатньо добре відповідають сучасній системі управління. Різні зарубіжні та українські вчені намагалися оцінити, проаналізувати та пояснити явища глобального економічного врядування та його режими, серед яких: Д. Лук'яненко, Д. В. Дрезнер, М. Філіпович, С. Банчич, М. Калер і Д. А. Лейк та ін. Попри наявну літературу, не існує досліджень, спрямованих на розроблення моделі, яка б надала можливість формалізувати самовибір режиму глобального економічного врядування (ГЕВ). Мета роботи - розробити формалізовану модель самовибору режиму глобального економічного врядування та простежити, які фактори впливають на "перемикання" між режимами. Проведено відповідний аналіз чотирьох найпоширеніших режимів ГЕВ (наднаціональний, ієрархічний, мережевий і гібридний) і виведено специфічну пробіт-функцію, яка пояснює залежність режиму ГЕВ від конкретного набору фіктивних змінних. Таким чином, це перша спроб формалізувати самовибір режиму глобального економічного врядування. Використовуючи методи економічного аналізу, запропоновано специфічну функціональну форму залежності чотирьох конкретних режимів ГЕВ (наднаціональний, гібридний, мережевий, ієрархічний) від набору залежних змінних, серед яких: лідерство у певній сфері, відхід від загальноприйнятої політики, відсутність ефективних національних інституцій тощо. Дослідження можливо продовжити та далі, розробивши набір показників, які могли б бути використані як наближення до запропонованих залежних змінних. У результаті це становитиме готову методологію самовибору режимів ГЕВ, яка може бути використана як для наукових, так і для практичних потреб, наприклад, у прогнозуванні змін режимів ГЕВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У521

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського