РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742457<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Садовенко М. М. 
Проблеми та шляхи вдосконалення системи прямого оподаткування в Україні / М. М. Садовенко, А. М. Арієнчук // Бізнес Інформ. - 2019. - № 12. - С. 325-331. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Податкові надходження є одними з основних джерел формування дохідної частини бюджету, важливу роль у наповнені якого відіграють саме прямі податки. У структурі податкових надходжень України такі податки за розміром є меншими за непрямі, але саме вони вважаються найбільш справедливими, адже дозволяють перекласти основний податковий тягар на більш заможні верстви населення і мають пряму залежність від рівня доходів платника. Застосування прямих податків є одним із економічних методів керування та забезпечення взаємозвіязку загальнодержавних інтересів із інтересами суб'єктів господарювання та населення, але низький рівень податкової культури, недосконалість фіскального законодавства та неналагоджений механізм стягнення податків призводять до зменшення надходжень в і без того дефіцитний бюджет. А тому, беручи до уваги реалії сьогодення, особливої актуальності набуває проблема побудови досконалої та ефективної системи прямого оподаткування. Проаналізовано прямі податки, їх роль у формуванні бюджетних доходів, а також визначення недоліків та шляхів вдосконалення прямого оподаткування в Україні. Проаналізовано динаміку надходжень основних прямих податків до Зведеного бюджету України. Виділено проблеми та недоліки окремих бюджетоутворюючих податків. Обгрунтовано актуальність реформування прямого оподаткування. Запропоновано шляхи вдосконалення системи прямого оподаткування, що стосуються: інституційного середовища оподаткування; усунення неточностей в алгоритмах визначення бази оподаткування; введення складної прогресії в частині оподаткування доходів фізичних осіб; мінімізації податкових пільг; поетапного зниження податкового навантаження на економіку країни; підвищення фіскальної ефективності податків шляхом розширення податкової бази, відміни конвенцій про уникнення подвійного оподаткування з офшорними зонами; удосконалення системи адміністрування; реформування державної податкової служби та інше.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.411.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського