РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742698<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shablenko V. 
Fixed points features in N-point gravitational lenses = Особливості нерухомих точок в N-точкових гравітаційних лінзах / V. Shablenko // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 3. - С. 21-28. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Проведено дослідження множини нерухомих точок в N-точкових гравітаційних лінзах. Для цього використано комплексну форму лінзового відображення. Комплексна форма має перевагу над координатною: в координатний форми N-точкова гравітаційна лінза задається системою з двох рівнянь, а в комплексному вигляді досить одного рівняння. Це рівняння легко перетвориться в поліноміальне рівняння, яке є зручним для дослідження. Лінзове відображення представлено у вигляді лінійної комбінації двох відображень: комплексно-аналітичного та тотожного. Аналітичне відображення задає аналітична функція (функція відхилення). Нерухомими точками є корені функції відхилення. Показано, що всі нерухомі точки лінзового відображення належать мінімальному опуклому багатокутнику. Вершинами мінімального опуклого багатокутника є точки, в яких знаходяться безрозмірні точкові маси. Розглянуто метод побудови нерухомих точок в N-точкових гравітаційних лінзах. Показано, що нерухомих точок в одноточковій лінзі не існує. Досліджено властивості нерухомих точок і їх зв'язок із центром мас системи лінз. Отримано залежності розподілу нерухомих точок від центра мас. Проаналізовано різні можливі випадки розподілу в N-точкових гравітаційних лінзах. Показано, що у деяких випадках нерухомі точки збігаються з центром мас системи. Отримано лінійну залежність між нерухомою точкою в двоточковій гравітаційній лінзі та центром мас і побудовано модель. Отримано залежність нерухомих точок від центру мас в 3-точковій гравітаційній лінзі в випадку коли лінза утворює трикутник і пряму. Показано, що в випадку трикутника існують приклади, коли збігаються нерухомі точки. Досліджено умови, коли неможливо однозначно отримати залежність розподілу нерухомих точок від центру мас у випадку 3-точкової гравітаційної лінзи та у більш складних випадках.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського