РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742700<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grytsyna V. 
On structural aspects of texture changes during rolling of Zr - 2,5 % Nb alloy = Про структурні аспекти текстурних змін при прокатці сплаву Zr - 2,5 % Nb / V. Grytsyna, D. Malykhin, T. Yurkova, K. Kovtun, T. Chernyayeva, G. Kovtun, I. Tantsura, V. Voyevodin // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 3. - С. 38-45. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Методом рентгеноструктурного аналізу досліджено особливості змін характеристик кристалографічної текстури у випадку холодної деформації пластин зі сплаву Zr - 2,5 % Nb поздовжньої і поперечної прокатки. Матеріалом для виготовлення вихідних пластин були поздовжні фрагменти та кільця труби <$E symbol ж 15,0~times~1,5> мм<^>2, відпалені за 580 <^>oC. Прокатка пластин здійснювалася за кімнатної температури в інтервалі від 6 до 56 % у ступінчастому режимі з кроком 5 - 7 % і швидкістю 5 - 10 с<^>-1. На базі методу зворотних полюсних фігур із дифрактометрічною зйомкою за оптичною схемою Брега - Брентано визначено густину відбиття вздовж нормалі до площини пластин сплаву (щільність полюсів). За цими даними проведено аналіз розподілу орієнтацій кристалографічних осей "c" ГЩУ-решітки матеріалу. Виявлено локальні особливості розподілів, які віднесено до ознак прояви двійникувания в змінах текстури пластин. У ході подальшого аналізу враховано ефект неоднорідності деформації, пов'язаний із передісторією пластин. Встановлено, що друга стадія (помірних) змін текстурного параметра Кернса зі ступенем деформації пластин відрізняється від початкової стадії прискорених змін активізацією двійників стиснення. Методом зйомок кривих хитання з регістрацією інтенсивностей відбиття (0004) навколо центральної позиції досліджено зміни розподілів орієнтації осей "c" в поздовжньому та поперечному перетині пластин сплаву обох партій. Відзначено, що основні текстурні зміни в процесі деформації пластин здійснюються в площині поперечного перетину вихідної труби і найбільш виражені на пластинах поперечної прокатки. Дублет в розподілі осей "c", що характерний для текстури прокатки ГЩУ-металів титанової підгрупи, відзначено на другій стадії текстурних змін у матеріалі, зокрема - з його спрямованістю вздовж площини поперечного перетину вихідної труби. Виявлено зв'язок особливостей розподілів щільності полюсів зі ступенем вираженості текстурного дублету на кривих хитання. Згідно з отриманими результатами та аналізом інших публікацій підтверджено двійникову природу текстурного дублету і запропоновано схематичну послідовність його формування за участю двійників стиснення системи {<$E 11 2 Bar 2>}<$E symbol ... 1 Bar 1 Bar 23 symbol ъ> і двійників розтягування систем {<$E 1 Bar 012>}<$E symbol ... 1 Bar 011 symbol ъ> та {<$E 11 2 Bar 1>}<$E symbol ... 1 Bar 1 Bar 26 symbol ъ>.


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.500.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського