РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742703<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zhytniakivska O. 
Competitive binding of novel cyanine dye AK3-5 and europium coordination complexes to DNA = Конкурентне зв'язування нового ціанінового барвника АК3-5 та координаційних комплексів європію з ДНК / O. Zhytniakivska, A. Zabrudska, U. Tarabara, K. Vus, V. Trusova, G. Gorbenko, A. Kurutos, T. Deligeorgie // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 3. - С. 63-70. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Проведено оцінку можливості використання нового триметинового барвника АК3-5 як конкурентного ліганду для протипухлинних препаратів, координаційних комплексів європію (ККЄ), у системах, що містили ДНК. Аналіз спектрів флуоресценції показав високу спорідненість АК3-5 до нуклеїнових кислот, причому ступінь взаємодії з подвійною спіраллю ДНК був вищим, ніж з одноланцюговою РНК. За допомогою моделі Мак - Гі і фон Хіппеля визначено термодинамічні параметри зв'язування ціанінового барвника з нуклеїновими кислотами. Константа асоціації АК3-5 із ДНК дорівнювала 5,1 x 10<^>4 M<^>-1, що відповідає значенню цього параметра для відомих ДНК інтеркаляторів. Зв'язування ціанінового зонда з РНК, своєю чергою, характеризувалось значно меншою константою асоціації ~ 3,4 x 10<^>3 M<^>-1, що вказує на електростатичне зв'язування або "часткову інтеркаляцію" як можливий механізм комплексоутворення. Додавання комплексів європію до системи АК3-5 - ДНК супроводжувалось падінням інтенсивності флуоресценції, причому величина цього ефекту залежала від структури ККЄ. Зменшення флуоресценції АК3-5, що спостерігалось за присутності комплексів європію V7 і V9, найімовірніше, вказує на конкуренцію між ціаніновим барвником і протипухлинними препаратами за сайти зв'язування з ДНК. Концентраційні залежності змін інтенсивності флуоресценції проаналізовано в межах моделі Ленгмюра, що надало можливість отримати константи зв'язування 5,4 x 10<^>4 M<^>-1 і 3,9 x 10<^>5 M<^>-1 для комплексів європію V7 і V9, відповідно. Більш виражене падіння інтенсивності флуоресценції барвника за присутності V5 і V10, імовірно, свідчить про гасіння флуоресценції АК3-5 комплексами європію, окрім конкуренції між барвником і ККЄ за сайти зв'язування на ДНК. В цілому, отримані результати створюють передумови ефективного використання АК3-5 у дослідженнях нуклеїнових кислот і конкурентних взаємодій фармакологічних агентів і барвників із ДНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 + Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського