РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вархоляк І. С. 
Гостра і хронічна токсичність кардіопрепарату "Бендамін" / І. С. Вархоляк, Б. В. Гутий // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 294-302. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчення гострої та хронічної токсичності є обов'язковим етапом дослідження нових лікарських засобів, що дозволяє оцінити небезпечність речовин для здоров'я за умов короткотривалої дії та визначити клас токсичності й широту терапевтичної дії. Мета роботи - вивчити гостру та хронічну токсичність кардіопрепарату "Бендамін", зокрема визначення толерантних, токсичних і середньосмертельних доз для лабораторних тварин. Експериментальні дослідження проведені у відповідності до вимог лікарсько-біологічного експерименту з підбору аналогів, постановці контролю, дотриманню однакових умов годівлі та утримання під час проведення досліду та обліку результатів. Гостру токсичність препарату "Бендамін" вивчали на щурах та мишах за одного шляху введення - внутрішньошлункового, який передбачається для застосування у ветеринарній практиці. Метою визначення хронічної токсичності препарату "Бендамін" є виявлення шкідливої дії препарату у випадках його довготривалого введення в організм дослідних тварин. При визначенні гострої токсичності кардіопрепарату "Бендамін" визначити величину DL50 не вдалося, що вказує про низьку токсичність досліджуваного засобу. Таким чином DL50 препарату за внутрішньошлункового введення білим мишам є більшою за 5000 мг/кг м. т. Препарат "Бендамін" після введення в шлунок білим мишам та щурам у максимально допустимій кількості не викликає клінічних ознак отруєння та відхилень у поведінці. Згідно з ГОСТ 12.1.007-76, Бендамін, за внутрішньошлункового введення, за ступенем небезпечності відноситься до 4 класу токсичності - малотоксичні речовини. Упродовж періоду досліджень із визначення хронічної токсичності препарату "Бендамін" вірогідних змін у поведінці дослідних тварин не спостерігали. Слід відзначити про незначне пригнічення стану організму щурів дослідної групи, які одержували 10-кратну дозу препарату. У дослідної групи щурів, яким вводили препарат у 10-кратній дозі, встановлено пригнічення протеїнсинтезувальної та дезінтоксикаційної функції печінки. Також встановлено порушення функціонального стану печінки, на що вказує підвищення активності амінотрансфераз у їх крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського