РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баліцька О. П. 
Комплексний аналіз призначень лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань у стаціонарних умовах / О. П. Баліцька, Ю. М. Григорук, О. Д. Гайдай // Вісн. фармації. - 2019. - № 2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - комплексна оцінка реального застосування лікарських засобів (ЛЗ) для лікування серцево-судинної системи (ССС) в стаціонарних умовах, вартість яких підлягає державному відшкодуванню. Матеріали дослідження: перелік ЛЗ для лікування ССС, 100 листів лікарських призначень в умовах стаціонару, 60 листів лікарських призначень в амбулаторних умовах, Національний перелік основних лікарських засобів; Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню; Державний формуляр лікарських засобів. Методи дослідження: епідеміологічний, ретроспективний, статистичний, експертних оцінок; частотний, АВС-, VEN-аналіз. Ретроспективний аналіз застосовувався для аналізу історій хвороб та амбулаторних карток пацієнтів. За допомогою VEN-, АВС- та частотного аналізів визначали розподіл ЛЗ за певними категоріями та ступінь відповідності реальної клінічної практики Державному формуляру і Реєстру лікарських засобів, а також для аналізу ЛЗ, яким лікарі надають перевагу у фармакотерапії ССС. Епідеміологічний метод призначався для оцінки стану серцево-судинної захворюваності в Україні. Статистичний аналіз використовувався для обробки результатів дослідження. Згідно з проведеним анкетуванням розподіл пацієнтів за гендерною ознакою висвітлив, що відсоток жінок (56 % пацієнтів) перевищував відсоток чоловіків (44 % пацієнтів). Визначено, що середній вік пацієнтів склав 32 роки. Загальна вартість терапії становила 34 796,59 грн, середній курс лікування - 9,5 днів. Середня вартість лікування за середній курс дорівнювала 347,96 грн. Встановлено, що за результатами приналежності призначуваних ЛЗ до Національного переліку основних ЛЗ лише 15 % включені до нього. 71 % лікарських призначень відповідав категорії V - життєво необхідні лікарські засоби, 29 % - категорії N - другорядні ЛЗ. За результатами АВС-аналізу з'ясовано, що до категорії A увійшло 17 препаратів, до категорії B - 16 ЛЗ, до категорії C - інші ЛЗ. Висновки: одержані результати свідчать про порушення розподілу коштів на придбання ЛЗ для лікування серцево-судинних захворювань. Значна частина призначуваних у закладах охорони здоров'я ЛЗ належить до високовитратних. При цьому відсутні дані про їх доведену ефективність у випадку відповідної патології ССС, а відтак не обгрунтована доцільність їх призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 + Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського