РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743363<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Піскун Н. В. 
Формування структури та механічних властивостей з'єднань з інтерметалідного сплаву TiAlNb при дифузійному зварюванні / Н. В. Піскун, Ю. В. Фальченко, Л. В. Петрушинець, А. І. Устінов, Т. В. Мельніченко, І. І. Статкевич // Автомат. зварювання. - 2020. - № 2. - С. 3-10. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вплив технологічних прийомів дифузійного зварювання в вакуумі на формування структури та механічні властивості з'єднань з інтерметалідного сплаву (ІМС) TiAlNb. Показано, що зварювання ІМС способом дифузійного зварювання в вакуумі за температури Tзв = 1050 <^>oC, тиску Pзв = 10 МПа, протягом 20 хв. не забезпечує отримання бездефектних з'єднань. Після зварювання в стику спостерігається лінія з'єднання, вздовж якої знаходиться значна кількість дефектів у вигляді ланцюжка пор. Збільшення параметрів зварювання до температури Tзв = 1200 <^>oC, тиску Pзв = 30 МПа, тривалості зварювання 30 хв., а також використання пластичного прошарку з NbTi сплаву товщиною 1 мм надає можливість покращити умови формування зварного з'єднання та значно зменшити кількість дефектів в стику. В процесі зварювання між матеріалом прошарку та ІМС відбувається утворення загальних зерен і дифузійної зони товщиною 25 - 35 мкм. Використання під час зварювання ІМС TiAlNb наношаруватого проміжного прошарку системи Al - Ti загальною товщиною 25 мкм у поєднанні з циклічним навантаженням у вигляді 3-х циклів навантаження - розвантаження призводить до зміни характеру структури в зоні з'єднання. На мікроструктурах зварних з'єднань, отриманих за допомогою оптичної металографії, лінія з'єднання не спостерігається. Застосування електронної мікроскопії надає можливість виявити в стику дифузійну зону товщиною 15 - 20 мкм, за складом близькою до надали можливість встановити, що середня міцність з'єднань з ІМС TiAlNb, отриманих із використанням прошарку зі сплаву NbTi, становить 988,2 МПа, а використання під час зварювання наношаруватого прошарку системи Al - Ti надає можливість збільшити середню міцність зразків до 1279,8 МПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.71-1 + К235.160.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського