РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743437<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko V. M. 
Biocide basalt compositions = Біоцидні композиції з базальтом / V. M. Shevchenko, N. A. Guts // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 10. - С. 170-178. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Про те, що матеріали, у складі яких містяться найбільш розповсюджені у природі вуглеводи - целюлозні волокна, піддаються впливу різноманітних плісньових грибів і мікроорганізмів відомо давно. 700 бактерій актиноміцетів і грибів використовують целюлозу як джерело вуглецю. Ці мікроорганізми містять специфічний фермент - целюлазу, що відповідає за руйнування целюлози. Проблема одержання біоцидних матеріалів, що не підпадають під вплив різного роду плісньових грибів і мікроорганізмів турбує багато напрямків і галузей промислового виробництва. Наприклад, різного типу пакувальні матеріали, що використовуються в харчовій, медичній, косметичній, електротехнічній та інших напрямках промислового виробництва. Продемонстровано деякі можливості одержання біоцидних матеріалів на основі базальтових волокон із використанням целюлози та її ефірів, що оброблені розчинами бактерицидних препаратів - похідними нітрофуранового ряду та визначають бактерицидну активність по відношенню до хвороботворних організмів: стафілококу золотистому (Staph. aureus), кишківної палочки (F. coli). Досліджено, що використання у композиції з базальтовими волокнами глинистих мінералів типу монтморилонітів надає можливість одержати матеріали, що характеризуються високими біоцидними властивостями та хорошими службовими характеристиками. Таким чином, використання базальтових волокон у даному напрямку - дуже перспективне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського