РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743457<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko V. M. 
Application of basaltic compositions for the production of biocidal paper = Застосування базальтових композицій при одержанні біоцидного паперу / V. M. Shevchenko, N. A. Guts, A. Ye. Shpak // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 11. - С. 521-530. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Одна з основних проблем зберігання паперової продукції сьогодні - це зберігання фондів, забезпечення умов зберігання, відсутність плісняви, мікробіологічних дисперсій у повітрі, обробка документів, детоксикація оброблених раніше матеріалів. Досліджено зразки паперів (конденсаторного, писального, картону для ламінування) та застосування біоцидних матеріалів (полідезу, гембару та метатіну). Технологія обробки зразків є не дуже простою. Дію біоцидних проведено на тест-культурах мікроскопічних грибів, що були ізольовані з пошкоджених документів. Досліджено зразки паперів, що оброблялись композиційним складом, який містить базальтове та целюлозне волокна, монтморилонітову глину та натрієві солі смоляних кислот (SSRA) або натрію гумат (SH). Старіння зразків спостерігали за такими показниками, як білість матеріалів і міцність на злам, (ч.п.п.) - властивості, які є чутливими до процесу старіння. Доведено, що зразки, які мають у композиційному складі базальтове та целюлозне волокна, монтморилоніт та SSRA (або SH) більшою мірою пригнічують розповсюдження грибів і мікроорганізмів, ніж офіційні державні біоцидні матеріали. Запропоновано матеріал і композиційний склад, що гарантує певні фізико-механічні властивості готового продукту та має значно простішу та дешевшу технологію одержання матеріалу, що дезинфікує.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського