РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743523<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Денисюк О. Ю. 
Деякі імунологічні маркери як прогностичні чинники розвитку вікової макулярної дегенерації після факоемульсифікації катаракти / О. Ю. Денисюк // Архів офтальмології України. - 2020. - 8, № 1. - С. 33-42. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вікова макулярна дегенерація (ВМД) є однією з поширених причин сліпоти серед осіб похилого віку. Залишається нерозв'язанимним питання, як впливає факоемульсифікація катаракти (ФЕК) на розвиток та прогресування ВМД. До імунних маркерів, які мають безпосереднє відношення до хронічного імунного паразапалення за ВМД, відносять IFN-<$Egamma> (активатор специфічної і неспецифічної імунної відповіді), IP-9 (один з основних інтерфероніндукованих хемокінів, який має доведене відношення до розвитку ВМД) і IL-1<$Ebeta> (маркер прозапального пошкодження). Мета дослідження - установити роль деяких імунологічних маркерів як прогностичних чинників розвитку вікової макулярної дегенерації після факоемульсифікації катаракти. Під спостереженням перебували 86 пацієнтів (93 ока) віком від 60 до 82 років, яким було виконано ФЕК шляхом імплантації м'якої інтраокулярної лінзи на апараті Infiniti фірми Alcon (США). ВМД оцінювали за класифікацією Американської академії офтальмологів (AREDS, 2001). Пацієнтів обстежували протягом 18 міс після операції. Визначення вмісту IFN-<$Egamma> (пг/мл), IP-9 (нг/мл) та IL-1<$Ebeta> (пг/мл) проводили за допомогою імуноферментного методу у внутрішньоочній рідині, яку забирали під час операції ФЕК. Для статистичної обробки одержаних даних використовували програми Statistica 10 (StatSoft, Inc., США) та MedCalc Statistical Software 18 (MedCalc Software bvba, Бельгія). З'ясовано, що вміст маркерів був суттєво вищим за наявності ВМД, ніж за її відсутності (контроль), із максимальними значеннями в 4-й та 5-й групах (за ВМД у пізній стадії - категорія 4 AREDS): вміст IFN-<$Egamma> - у 4,8 - 5,4 разу; вміст ІР-9 - у 5,5 - 5,9 разу; вміст IL-1<$Ebeta> - у 5,1 - 5,6 разу (p << 0,001). У разі стратифікації за прогресуванням ВМД було відзначено, що вміст IFN-<$Egamma> і IP-9 був вищим за наявності прогресування, ніж без нього (відповідно у 2,0 та 1,2 разу; p << 0,05), тоді як за рівнем IL-1<$Ebeta> різниці не виявлено (p = 0,514). У разі розвитку ВМД уперше після операції ФЕК суттєво збільшеним виявися вміст IFN-<$Egamma> і ІР-9 за відсутності реакції IL-1<$Ebeta>. Побудовано прогностичну модель ймовірності прогресування ВМД за вмістом IFN-<$Egamma> у внутрішньоочній рідині з точністю 79,6 % (p << 0,001). Висновки: активність імунного запалення, що відбиває вміст у внутрішньоочній рідині імунних маркерів, має прогностичну значущість для прогресування ВМД після операції ФЕК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909 + Р675.637.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського