РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743620<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко Н. В. 
Адміністративно-правовий режим публічного майна / Н. В. Коваленко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 4. - С. 74-79. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто поняття власності в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. З'ясовано поняття "майно", яке закріплене як у міжнародних документах, так і у вітчизняному законодавстві. Встановленj підстави виникнення майнових прав і зобов'язань суб'єктів господарської діяльності. Досліджено особливості адміністративно-правового режиму майна комунальних унітарних підприємств; увагу звернуто на особливі риси правових режимів комунального комерційного та комунального некомерційного підприємств як окремих різновидів комунальних унітарних підприємств. Наголошено на недостатності комплексного правового аналізу об'єднання категорій засобу й методу юридичного регулювання правовідносин, що виникають щодо володіння, користування й розпоряджання відповідними благами. Визначено, що власність в об'єктивному та суб'єктивному значеннях становить матеріальну основу громадянського суспільства, визначає ступінь свободи особи в державі. Саме економічна свобода людини є фундаментом для свободи особи в межах інших сфер, тобто вона постає гарантом свободи економічного характеру. Визначено, що право власності є суспільним відношенням, що складається у зв'язку з переробкою предметів навколишнього середовища людини й одержанням певних сприятливих результатів, які є власністю суб'єкта, що здійснив таке перетворення, незалежно від того, чи визнається таке відношення державою як правове. Зроблено висновок, що в умовах демократизації державного управління і розвитку ринкових відносин адміністративно-правові режими можуть охоплювати окремі управлінські процедури, пов'язані з одержанням дозволів на заняття певними видами діяльності, такими як процедури ліцензування, атестації, акредитації, сертифікації та їм подібні. При цьому зазначені процедури можуть передбачати необхідність дотримання об'єктами державного управління, що їм підлягають, інших адміністративно-правових режимів. Так, мають місце ситуації, коли вимоги одного адміністративно-правового режиму включають у себе вимоги іншого, а це призводить до складних взаємозв'язків між різними адміністративно-правовими режимами, причому незалежно від конкретних суб'єктів і об'єктів публічного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) + Х839(4УКР)115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського