РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кириченко В. Л. 
Деякі питання здійснення правосуддя у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру / В. Л. Кириченко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 4. - С. 146-151. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто особливості розгляду судом клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та заяви представника закладу з надання психіатричної допомоги щодо продовження, зміни, припинення таких заходів. Установлено, що кримінальним процесуальним законом України не регламентовані порядок проведення судового розгляду такого клопотання та заяви представника (лікаря-психіатра) закладу з надання психіатричної допомоги щодо продовження, зміни або припинення примусових заходів медичного характеру. З 'ясовано, що передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України правила складання клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру містять ознаки спонукання судді органами досудового слідства до прийняття ним відповідного рішення у справі та можуть призвести до правового пуризму. Визначено, що кримінальна процесуальна діяльність суду в кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру спрямована на посилення процесуальних гарантій особам, що вчинили суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, але потребує подальшої нормативної регламентації. Проаналізовано позиції науковців щодо складу суддів, що мають розглядати справи про застосування примусових заходів медичного характеру. Зазначено, що суди під час визначення суспільної небезпеки особи орієнтуються не лише на висновки судової психіатричної експертизи щодо захворювання особи та його перебігу на момент розгляду клопотання, а також на тяжкість суспільно небезпечного діяння та встановлюють вид примусових заходів медичного характеру з урахуванням санкції статті КК. Зроблено висновок, що посиленню гарантій неосудних осіб слугуватиме розгляд кримінального провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру судом у складі колегії суддів. Запропоновано доповнити статтю 31 КПК та зазначити, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо застосування примусових заходів медичного характеру та заяви представників закладів з надання психіатричної допомоги (лікарів-психіатрів), що розглядається у порядку статті 514 КПК, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського