РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743940<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Страшнова І. В. 
Характеристика молочнокислих бактерій губок Чорного моря / І. В. Страшнова, І. О. Ковтун, Н. В. Коротаєва // Мікробіологія і біотехнологія. - 2020. - № 1. - С. 79-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - виділити молочнокислі бактерії з губок Чорного моря та дослідити їх основні біологічні властивості. Виділення штамів лактобацил та визначення їх чисельності у губках проводили, використовуючи середовища MRS і GYPB. Морфологію колоній та клітин, тінкторіальні властивості, каталазну та оксидазну активності, здатність до утворення індолу, сірководню, нітратредукції, окиснення/ферментації глюкози вивчали за загальноприйнятими методиками. Виділення метилових ефірів жирних кислот проводили відповідно до стандартного протоколу Sherlock Microbial Identification System. Ідентифікацію штамів за жирнокислотним складом проводили за методом газової хроматографії з використанням автоматичної системи ідентифікації мікроорганізмів MIDI Sherlock (база даних бібліотеки RTSBA 6 версія 6.2). Стійкість до морської солі визначали за інтенсивністю росту у MRS-бульйоні. Кислотоутворення визначали за активною і титрованою кислотністю у молоці. Кількість представників молочнокислих бактерій в досліджених чорноморських губках коливалася від <$E1,87~times~10 sup 5> до <$E1,4~times~10 sup 9> КУО/г залежно від губки. Серед жирних кислот бактерій, віднесених до видів Lactobacillus vaccinostercus, L. parabuchneri та L. bifermentans, переважали гексадеканова, нондеценова і 9-октадеценова кислоти. Оптимуми концентрації морської солі для росту досліджених штамів визначені у межах 2,5 - 5,0 %. Через 24 год культивування титрована кислотність 74,5 % штамів становила <$E26~-~46~symbol Р>Т, а через 48 год 6,4 % штамів демонстрували кислотність від 20 до <$E30~symbol Р>Т, 78,6 % - від 30 до <$E90~symbol Р>Т, а 15,0 % - більш, ніж <$E90~symbol Р>Т. Більшість штамів закиснювали середовище до pH 4,0 - 4,5. Висновки: під час дослідження молочнокислих бактерій чорноморських губок Haliclona sp. виявлено наявність в них представників роду Lactobacillus: L. vaccinostercus, L. parabuchneri і L. bifermentans та вивчено основні біологічні характеристики виділених бактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.12*85(922.8) + Е40*723.432.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського