РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743947<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванов Д. Д. 
Високі дози торасеміду в практиці лікаря: очевидні переваги / Д. Д. Іванов // Нирки. - 2020. - 9, № 1. - С. 35-38. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Торасемід є на сьогодні найбільш призначуваним петльовим діуретиком у клінічній практиці. Його високі дози використовуються переважно у двох клінічних ситуаціях, що супроводжуються гіпергідратацією: за хронічної серцевої недостатності (ХСН) і хронічної хвороби нирок (ХХН). Останні світові настанови із ХСН 2019 р. визначили чіткий алгоритм застосування великих доз торасеміду з огляду на те, що саме великі дози надають стійкий тривалий діуретичний ефект. Добова доза знаходиться у проміжку 50 - 300 мг торасеміду, призначається безперервно і тривало. Із клінічної практики відомо, що високий рівень натрійуретичного пептиду B, як правило, супроводжується вираженим діурезом. За ХХН великі дози торасеміду знаходяться у діапазоні 40 - 100 мг (200 мг) на добу. Враховуючи обмеження водовидільної функції нирок, яка пропорційно зменшується з ростом ступеня ХХН, режим і ефективність призначення торасеміду відрізняються від таких за ХСН. У випадку ХХН торасемід призначається в дозах до 100 мг 6 днів на тиждень, сьомий - перерва. У разі застосування доз 100 - 200 мг торасемід призначають в такому режимі: 2 дні прийом - 2 дні перерва. Великі дози торасеміду демонструють високу ефективність у зменшенні/ліквідації гіпергідратації за ХСН і ХХН. Їх тривале призначення знижує показники загальної та серцево-судинної смертності. Посилення ефекту торасеміду можливе за рахунок одночасного призначення ксипаміду. Комбінація торасеміду та фуросеміду вважається недоцільною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р414-52 + Р281.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського