РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743957<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chyhareva A. 
Climate projections over the Antarctic Peninsula region to the end of the 21st century. Pt. I. Cold temperature indices = Кліматичні проекції в районі Антарктичного півострова до кінця XXI століття. Ч. I. Індекси холоду / A. Chyhareva, S. Krakovska, D. Pishniak // Укр. антаркт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 62-74. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Висвітлено аспект стосовно оцінки змін, що відбуваються в районі Антарктичного півострова. Впродовж останніх десятиліть найсуттєвіше потепління в кліматичній системі спостерігається в полярних регіонах, зокрема в районі Антарктичного півострова, де розташована Українська антарктична станція "Академік Вернадський". У зв'язку з цим необхідно забезпечити кращу комплексну оцінку тенденцій кліматичних змін, які вже зафіксовано та прогнозуються в майбутньому. Мета дослідження - оцінити зміни кліматичних характеристик в регіоні Антарктичного півострова в XXI ст., на основі обчислення відповідних кліматичних показників. Об'єкт дослідження: проекції характеристик температури повітря та режиму зволоження в районі Антарктичного півострову та Української антарктичної станції "Академік Вернадський" за сценаріями RCP4.5 та RCP8.5 (Representative Concentration Pathway, RCP, Траєкторії репрезентативних концентрацій). Методи дослідження - числове моделювання та статистичний аналіз даних регіональних кліматичних моделей для регіону Антарктичного півострова від міжнародного проекту Polar-CORDEX (Coordinated Regional Downscaling Experiment for the Polar Regions, Скоординований експеримент з масштабування регіонального клімату для полярних регіонів). Просторовий розподіл цих даних становить <$E0,44 symbol Р> за історичний період (1986 - 2005) та два періоди майбутнього 2041 - 2060 та 2081 - 2100. У дослідженні було застосовано програмування мовою R для обробки кліматичних рядів даних та модифіковано розроблений проектом Climate4R Hub ("Клімат для R") код в JupiterNotebook (Юпітер ноутбук). Для оцінки кліматичних змін, що відбуваються в районі Антарктичного півострова, було обрано наступні параметри: кількість днів з мінімальною температурою повітря (T) менше <$E0~symbol Р roman C>, кількість днів з максимальною T менше <$E0~symbol Р roman C>, загальна річна кількість опадів, середня інтенсивність опадів, максимальна річна тривалість періоду без опадів, максимальна річна тривалість періоду з опадами більше 1 мм на добу. В першій частині роботи представлені результати аналізу температурних індексів. Результати аналізу режиму зволоження будуть представлені в другій частині роботи. Висновки: для регіону Антарктичного півострова обидва сценарії в середньому передбачають зменшення холодного періоду. Цей процес буде більш вираженим для сценарію RCP 8.5, для якого навіть до середини століття період з температурою менше <$E0~symbol Р roman C> швидко зменшуватиметься в межах Льодовика Ларсена, що може спричинити його повне або часткове руйнування. В районі антарктичної станції "Академік Вернадський" зміни кліматичних індексів майже втричі вищі, ніж середні значення для Антарктичного півострова за обома сценаріями, що свідчить про більшу вразливість цього району до зміни клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.6 + Д59(007)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського