РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743978<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Giginyak Yu. G. 
Energy content of sublittoral biologically-relevant resources in the East Antarctic seas = Енергетична цінність біологічно-релевантних ресурсів субліторалі морів Східної Антарктики / Yu. G. Giginyak, Dz. A. Lukashanets, O. I. Borodin, V. E. Miamin, V. M. Baichorov // Укр. антаркт. журн.. - 2019. - № 2. - С. 117-127. - Бібліогр.: 126 назв. - англ.

Мета роботи - визначити енергетичну цінність представників окремих груп біоти морів Східної Антарктиди, виявити відмінності за показниками калорійності як різних таксонів, так і екологічних груп (кріопелагель, бенталь та ін.). Відбір проб відбувався за допомогою традиційних методів (бентосні пастки, збір під час водолазних занурень), а також застосовувався дистанційний відбір проб (за допомогою телекерованих підводних апаратів). Енергетичну цінність організмів визначено за допомогою методів мокрого спалювання. Вперше визначено енергетичні показники основних біологічних об'єктів субліторалі трьох морів Східної Антарктиди. Показано, що в досліджуваних районах субліторалі морів Космонавтів, Співдружності та Дейвіса домінантним видом морського зообентосу є морські їжаки виду Sterechinus neumayeri (Meissner, 1900). Визначено калорійність морських зірок, поліхет, немертин, губок, асцидій, голотурій, ракоподібних і деяких інших видів морської біоти. Показано, що вміст органічної речовини у антарктичних видів змінюється від 12 до 94 %, а калорійність від 0,7 до 7,3 кал/мг сухої речовини, максимальну калорійність відмічено для донних амфіпод і каланоід. Для морського зообентосу розраховано енергетичні еквіваленти на одиницю площі дна. Розраховано рівняння залежності калорійності речовини досліджуваного об'єкта від вмісту в ньому золи. Висновок: величини калорійності морського зообентосу у всіх трьох досліджуваних авторами морях близькі між собою. При цьому калорійність окремих представників морської фауни змінюється в значних межах і в цілому, залежить від пори року. Представникам флори і фауни Антарктики з низькими величинами калорійності відповідають високі величини зольності речовини їх тіла. Залежно від показників енергетичної цінності було виділено декілька груп морської біоти, які представлені різними таксонами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*822.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського