РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терещенко Д. А. 
Підходи до оцінки рівня розвитку людського капіталу в Україні / Д. А. Терещенко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 3. - С. 127-134. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено окремі методологічні підходи до оцінювання людського капіталу за допомогою інтегральних рейтингових показників. Проаналізовано ключові індикатори розвитку людського капіталу в Україні відповідно до світових рейтингових показників, а саме індексу людського капіталу (HCI), індексу соціального розвитку (SPI), індексу людського розвитку (HDI) та Рейтингу добробуту (LPI). Здійснено порівняння показників рівня розвитку людського капіталу України з показниками інших країн світу; досліджено окремі компоненти, які формують загальні показники світових рейтингів; побудовано профілі України по окремих індексах, що досліджувалися. На основі проведених досліджень з проблематики оцінювання людського капіталу констатовано, що індекс людського розвитку відносить Україну до держав з високим рівнем людського розвитку, але у порівнянні з економічно розвиненими країнами показники компонентів вітчизняного індексу значно нижче. Запропоновано напрями вдосконалення державного управління формуванням і розвитком людського капіталу в Україні, зокрема забезпечення скоординованих дій в усіх сферах суспільного життя, адекватної переорієнтації соціальних, екологічних та економічних інститутів держави; налагодження партнерства між державою, некомерційними організаціями, бізнесом та основними соціальними групами у сфері розв'язання проблем формування людського капіталу; розвиток творчого потенціалу людини й суспільства. Акцентовано увагу на необхідності інвестування в людський капітал, зокрема освіту, охорону здоров'я, духовний і фізичний розвиток, мобільність тощо. Зазначено, що Україна потребує врегулювання питань забезпечення безпеки навколишнього середовища для життя людини та міграційних процесів за рахунок позитивних змін на ринку праці, податкового стимулювання наукоємних напрямів виробництва, мотиваційних заходів. Наголошено на тому, що державна політика щодо формування та відтворення людського капіталу має стати основою розвитку суспільства й подолання соціально-економічних проблем в Україні, а якість і кількість людського капіталу мають стати основними критеріями ефективності державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + У9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського