РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744032<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповал В. А. 
Людський чинник у процесі стратегічного управління розвитком об'єднаних територіальних громад / В. А. Шаповал, О. Г. Вагонова, С. М. Ісіков // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 3. - С. 171-176. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Актуальність дослідження зумовлена проблемами та конфліктами в процесі формування територіальних громад та їх розвитку. Пріоритетність людського чинника визначена недоліками нормативного забезпечення та адміністрування процесу децентралізації, вадами новоутворених управлінських структур територіальних громад, різними професійними компетенціями та світоглядними поглядами керівництва громад, проблемами комунікації інших зацікавлених сторін. Дослідження виконано в контексті теоретичних засад державного управління, регіоналістики, менеджменту персоналу, стратегічного управління, синергетики. Увагу приділено розвитку інструментарію стратегічного управління територіальними громадами, що забезпечуватиме їх трансформацію в умовах змін. Інформаційною базою дослідження стали публікації у відкритих джерелах про стратегії, успіхи, проблеми формування нової системи місцевого самоврядування. Розглянуто роль керівництва громади у процесі передавання повноважень від місцевих державних адміністрацій до об'єднаних територіальних громад, що супроводжується конфліктами у професійній діяльності посадових осіб зазначених управлінських структур, зокрема в питаннях розподілу фінансових і матеріальних ресурсів, формування та розвитку кадрового потенціалу. Роль інтегратора визначено як провідну для забезпечення ефективної діяльності керівника територіальної громади у період її трансформації. Проаналізовано передумови одержання синергетичних ефектів під час формування об'єднаних територіальних громад. Висвітлено проблематику врахування керівництвом громади винятково позитивних синергетичних ефектів у процесі обгрунтування комплексу можливих стратегій її довгострокового розвитку. Визначено ризики одержання негативного синергетичного ефекту, що пов'язано з впливом людського чинника - суб'єктів високого ієрархічного рівня. Набули подальшого розвитку стратегії збільшення територіальної громади з урахуванням потенційних конфліктів з її новими учасниками. Визначено типи громад, що можуть ініціювати процес синергетичної трансформації і розробити та впроваджувати стратегію інтеграції. На підставі аналізу конфлікту між суб'єктами громад у процесі їх об'єднання визначено методи, які зазвичай використовують повноважні суб'єкти для захисту стратегії поглинання іншої громади, зокрема соціально-економічні й адміністративні методи впливу на окремих мешканців громади та громадську думку в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського