РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривошей В. М. 
Актуальність досліджень щодо соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій (АТО - ООС) / В. М. Кривошей // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 3. - С. 189-194. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано дослідження щодо соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій (Антитерористичної операції - Операції об'єднаних сил). Виокремлено теоретичний і практичний аспекти проблематики психологічного супроводу учасників Антитерористичної операції та їх адаптації до професійної діяльності. Зазначено, що успіх процесу адаптації залежить від внутрішніх і зовнішніх чинників. Серед внутрішніх чинників виокремлено розвиток механізмів психологічної адаптації, індивідуально-типологічні якості особистості, стан фізичного здоров'я, ступінь психологічної зрілості та мотивації до роботи, а серед зовнішніх і морально-психологічний клімат у сім'ї, професійному середовищі, матеріально-економічний стан особистості та країни загалом. Акцентовано увагу на терміні "психологічна реабілітація" як специфічному виді психологічної допомоги, що надається воїнам, які переживають або мають гострі реакції на актуальний стрес, загострення відтермінованих негативних психічних наслідків, відтермінованих реакцій і розладів, що зумовлені раніше пережитим, як правило, психотравмуючим стресом. Звернуто увагу на психолого-педагогічні аспекти відновлення здоров'я учасників бойових дій після перенесеної бойової травми та посттравматичного синдрому, а також акцентовано увагу на тому, що сімейний підхід до психологічного супроводу учасників Антитерористичної операції є одним з найважливіших напрямів соціальної реабілітації учасників бойових дій, тому необхідно проводити серйозну психолого-реабілітаційну роботу з членами сімей учасників Антитерористичної операції. Автором запропоновано вжиття заходів щодо ефективного розв'язання проблеми посттравматичного стресового розладу в Україні серед учасників Антитерористичної операції, ветеранів цієї операції та членів їх родин. Зазначено важливість створення та постійного вдосконалення міжвідомчого реєстру учасників бойових дій, а також визначення при Міністерстві ветеранів та окупованих територій його адміністратора від МОЗ України. Потребують, на думку науковців, термінового розв'язання питання організаційної моделі, програми та стандартизованих протоколів медико-психологічної реабілітації учасників АТО. Зазначено, що в Україні має бути розроблена інтегративна методика, в основу якої будуть покладені відповідні стандарти НАТО, Ізраїлю, Польщі, Угорщини, Чехії та України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4УКР)644УКР555-44"2014-..."

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського