РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744047<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Альван Амро 
Європейський досвід формування та реалізації державного управління у сфері національної безпеки / Альван Амро // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано державні політики у сфері національної безпеки у Великобританії, Франції, Німеччині. Проведений аналіз надає підстави зазначити, що у Великобританії третій за величиною в світі оборонний бюджет, служби безпеки світового рівня - міцна позиція в НАТО. Це говорить про те, що у неї є хороша база для відповіді на найгостріші виклики безпеки. Великобританія має намір продовжувати співпрацювати з союзниками по НАТО, європейськими країнами-сусідами і структурами ЄС, що має внести вклад в забезпечення безпеки і стабільності на європейському континенті. Обгрунтовано, що прийнятий у Франції документ "Біла книга" орієнтує на збереження розвитку збройних сил держави в бік інтервенційних завдань і можливостей, але при цьому передбачає значні скорочення чисельності збройних сил. Одночасно політика безпеки Німеччини суттєво переглянута: у порівнянні з колишньою стратегією 2006 р., Німеччина заявляє про готовність стати ключовим гравцем у забезпеченні не просто європейської, а глобальної безпеки у співпраці з європейськими та трансатлантичними партнерами. Ключова теза нової "Білої книги" - безпека Німеччини заснована на сильному і рішучому Північноатлантичному альянсі і єдиному Європейському союзі. Таким чином, виходячи з тексту основних доктрин європейських держав в області національної безпеки загалом, випливає висновок про те, що в них визнається принцип монополярного світу. Німеччина, наприклад, виступає за консолідацію під німецьким лідерством ЄС і подальшу його інтеграцію - формування спільної зовнішньої політики і політики безпеки, в тому числі єдиних європейських збройних сил. Проведений аналіз надає підстави зазначити, що європейські країни спрямовані на військові загрози ззовні і готові приймати участь у зовнішніх збройних конфліктах. Разом з тим головним напрямом формування державної політики у сфері національної безпеки є забезпечення глобалізаційної безпеки як основи європейської безпекової політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)110 + Х819(4УКР)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського