РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744080<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Базарко І. М. 
Державна політика формування сучасних підходів з підвищення ефективності інформаційної безпеки в контексті національної обороноздатності України / І. М. Базарко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 266-270. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано еволюцію державної політики національної безпеки із виконання пріоритетних завдань суспільного розвитку в Україні. Проблема захисту від інформації суттєво складніша за проблему захисту інформації через те, що інформаційні загрози надзвичайно різноманітні, а їх вплив далеко не завжди є очевидним. Критерієм забезпечення інформаційної безпеки є наявність стану захищеності життєво важливих інтересів, які встановлюється за сукупністю ознак захищеності. Акцент на захист інформації під час використання інформаційних і комунікаційних технологій, що зберігся за інерцією з часів, коли власником інформації була тільки держава і вона ж розв'язувала всі питання, пов'язані із захистом інформації, а чільним був аспект конфіденційності, що на цей час став архаїчним. Досліджено особливості державного управління у сфері соціально-економічного розвитку щодо інформаційної безпеки в Україні на сучасному етапі. Щодо багатьох основоположних понять інформаційної безпеки, що стосуються її правового, організаційного та технічного забезпечення, триває наукова дискусія, нерозв'язаними залишаються окремі проблеми стандартизації в області інформаційної безпеки. Рішенням специфічних завдань захисту інформації в сучасному кіберпросторі повинні займатися відповідні фахівці, які проектують, створюють і експлуатують комплексні системи захисту інформації від зовнішнього втручання. Обгрунтовано запровадження комплексного підходу щодо правового регулювання обороноздатності держави в контексті національної безпеки. В переліку завдань, що розв'язуються державою в сфері забезпечення інформаційної безпеки, є інтенсивний розвиток правового регулювання відносин у сфері протидії загрозам, закріплюються пріоритетні інтереси в інформаційній сфері, чому сприяє прийняття значної кількості законодавчих актів. Ці обставини зумовлюють обов'язковість вивчення основ правового забезпечення інформаційної безпеки, змістовним наповненням якого має стати уявлення про правове регулювання відносин в інформаційній сфері. З'ясовано вплив процесів інформаційно-гібридного характеру на трансформацію державної політики в оборонній галузі України. З урахуванням темпів і масштабів впровадження комп'ютерів, всіляких гаджетів і телекомунікацій такі небезпеки різко зростають. Проблема захисту від інформації є суттєво складнішою за проблему захисту інформації через те, що інформаційні загрози надзвичайно різноманітні, а їх вплив далеко не завжди є очевидним. Критерієм забезпечення інформаційної безпеки є наявність стану захищеності життєво важливих інтересів, які встановлюється за сукупністю ознак захищеності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х819(4УКР)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського