РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Домарацький М. Б. 
Методика державного категорування критично важливих об'єктів / М. Б. Домарацький // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 278-281. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено методику державного категорування критично важливих об'єктів. Зокрема, охарактеризовано особливості державного регулювання суспільних відносин у сфері захисту критично важливих об'єктів. Показано, що державне регулювання суспільних відносин у сфері захисту критично важливих об'єктів є впливом державної влади на суспільні відносини за допомогою системи правових засобів, до яких належать норми права, правовідносини, правозастосовні акти. Підкреслено, що державне регулювання суспільних відносин у сфері захисту критично важливих об'єктів полягає у здійсненні національно-правового регулювання, об'єктом якого є внутрішньодержавні суспільні відносини. Визначено критерії категорування критично важливих об'єктів. Запропоновано для категорування таких об'єктів за групами ввести як критерій характер і масштаб можливих збитків у разі реалізації основних загроз безпеки для об'єкта. Виокремлено такі категорії критично важливих об'єктів, які підлягають державному регулюванню: об'єкти, що реалізують важливі державно-управлінські функції; об'єкти життєзабезпечення населення, транспортного призначення; потенційно небезпечні об'єкти; об'єкти оборонного призначення; об'єкти з постійним або періодичним масовим скупченням людей; об'єкти історії та культури. Акцентовано увагу на функціональному призначенні об'єктів, що реалізують важливі державно-управлінські функції: управління державою; управління визначеною територією; управління окремою групою державних органів. Підкреслено, що серед основних загроз для об'єктів, що реалізують важливі державно-управлінські функції, виокремлюють надзвичайні ситуації. При цьому характер можливих втрат у результаті реалізації ключових загроз передбачає втрату керованості територією, паніку, людські жертви та матеріальні збитки. Зазначено, що ключовою загрозою для об'єктів життєзабезпечення населення та транспортного призначення є надзвичайні ситуації. Щодо можливих наслідків виникнення та розповсюдження надзвичайних ситуацій на цих об'єктах виокремлено заподіяння шкоди здоров'ю людей, матеріальних збитків і відсутність транспортних шляхів сполучення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського