РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Серьогіна Н. О. 
Досвід формування ефективної зайнятості як складової державної безпеки в державно-управлінській практиці США / Н. О. Серьогіна // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 293-297. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З'ясовано, що ефективна зайнятість є сукупністю соціально-економічних відносин, що виникають між людьми, щоб забезпечити працездатне населення вакантними місцями, під час яких формуються, розподіляються та перерозподіляються трудові ресурси з метою досягнення суспільно корисного ефекту та відтворення робочої сили. Охарактеризовано структуру Міністерства праці, яка включає службу Забезпечення зайнятості, службу Загальної зайнятості і професійного навчання, службу Оперативного планування і розвитку, службу Фінансового контролю і управління системою працевлаштування, службу Управління федерального і місцевого рівнів. Виявлено, що місцевими агентствами США здійснюється реалізація програм із працевлаштування особливих категорій громадян, серед яких емігранти, інваліди, громадяни похилого віку, сезонні працівники, колишні військовослужбовці та інші. До складників концепції "ефективного робочого місця" варто віднести такі положення: забезпечення участі робітників у менеджменті компанії з метою зміцнення таких постулатів, як командний дух, взаємна підтримка, прагнення до соціально-економічного розвитку суспільства; забезпечення поважних і довірливих відносин між профспілками та менеджерами компаній; пропагування безперервної освіти протягом життя; надання безпечних і здорових умов праці. Ця концепція певним чином перекликається з концепцією "гідної праці", яку лобіює Міжнародна організація праці. З'ясовано, що основними рисами моделі формування ефективної зайнятості як складника державної безпеки в державно-управлінській практиці США є формування правового забезпечення зайнятості, що включає загальне та спеціальне законодавство; наявність централізованої системи забезпечення зайнятості шляхом функціонування Федеральної служби зайнятості та її функціональних відділів у різних штатах; розробка спеціалізованих програм, спрямованих на працевлаштування таких категорій населення, як люди похилого віку, інваліди, молодь, жінки; забезпечення матеріальної допомоги безробітним на законодавчому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7СПО)01 + Х879(7СПО)7 + У9(7СПО)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського