РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744095<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко Б. 
Побудова криптографічних протоколів вільних від клептографічних модифікацій / Б. Коваленко // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 2. - С. 88-95. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

З широким розповсюдженням гібридних криптосистем у інформаційно-телекомунікаційних системах, особливої гостроти набувають задачі захисту даних криптосистем на всіх рівнях життєвого циклу. Однією з характеристик сучасних криптосистем є розповсюдження їх використання в тому числі і в слабко захищених пристроях, що породжує нові вектори атак, зокрема клептографічних атак, наприклад, з модифікацією реалізації криптосистеми на кінцевому пристрої. Такі типи атак є особливо небезпечними, враховуючи той факт, що жертва зловмисника, будучи частиною певної захищеної системи (електронного документообігу, платіжної системи, секретного зв'язку тощо), може нести загрозу також для не скомпрометованих учасників системи (наприклад, витік спільних секретних даних). Одним з напрямків вирішення цієї проблеми є побудова криптосистем, стійких до різних типів клептографічних атак. Викладено результати щодо побудови криптографічних протоколів, що стійкі до атак клептографічної модифікації реалізації. Спершу, побудовано формальна модель протоколу типу "запит-відповідь" ("challenge-response") з клептографічним каналом витоку секрету (subliminal channel). На основі запропонованої моделі визначаються достатні умови, за яких канал непомітного витоку не може бути побудованим, формулюється та доводиться теорема про достатні умови відсутності клептографічного каналу витоку. Запропоновано модифікації двох базових протоколів - генерації nonce та 1-прохідний протокол узгодження спільного ключа Діффі-Хеллмана, що побудовані з урахуванням достатніх умов. На основі формалізації запропонованих модифікацій було сформульовано та доведено теореми про відсутність клептографічних каналів витоку у даних протоколах. Наведені результати можуть бути використаними для побудови інших протоколів з доведеною відсутністю прихованих каналів витоку, що допомагає вирішити одну з практичних клептографічних задач для підвищення загальної безпеки криптосистеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського