РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Milov O. 
Methodology of modeling the behavior processes of antagonistic agents in security systems = Методологія моделювання процесів поведінки антагоністичних агентів в системах безпеки / O. Milov, S. Yevseiev // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 3. - С. 150-161. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Запропоновано методологію моделювання взаємодії антагоністичних агентів в системах кібербезпеки з використанням методів на основі моделей рефлексивної поведінки антагоністичних агентів в умовах сучасних гібридних загроз. Визначені основні концепції, що формують основу інтегрованого моделювання поведінки антагоністичних агентів в системах кібербезпеки. Показано, що у більшості робіт акцент робиться на моделюванні поведінки тільки однієї зі сторін кіберконфлікта. У тому випадку, коли розглядається взаємодія всіх сторін конфлікту, підходи, що використовуються, орієнтовані на рішення часткових завдань, або моделюють спрощену ситуацію. Сформульована проблема і показана необхідність розробки методології моделювання поведінки антагоністичних агентів в системах безпеки. Запропонована концепція, яка реалізується на трьох рівнях, а саме: рівні системи безпеки в цілому, рівні індивідуальних агентів і рівні групи агентів. Представлені п'ять етапів реалізації концепції. На першому етапі пропонується проводити аналіз бізнес-процесів та загроз цим процесам. В якості базової моделі цього етапу пропонується онтологічна модель як носій знань про досліджувану предметну область. Запропоновано підхід до автоматизації побудови онтології, орієнтований на інтелектуальний аналіз текстів на природних мовах, а саме, текстів статей, опублікованих в наукових журналах. На другій і третій стадії побудови методології пропонуються моделі індивідуальної та групової поведінки агентів систем кібербезпеки. Представлені моделі відображають рефлексивні властивості агентів, що впливають на процеси прийняття рішень і навчання. Розроблені моделі дозволяють сформувати модельний базис самоорганізації системи безпеки. У запропонованій методології традиційні методи і інструменти моделювання не протиставляються один одному, а розглядаються в сукупності, формуючи тим самим єдину методологічну базу моделювання поведінки антагоністичних агентів. Практичним використанням описаних моделей є алгоритм визначення реалізації найбільш ймовірної загрози, виходячи з вартісних показників загроз і можливостей їх здійснення, що може забезпечити ефективний розподіл обмежених фінансових коштів інвестування в систему кібербезпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського