РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744101<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кононович В. Г. 
Критерії ідентифікації плагіату в науковій літературі з кібербезпеки / В. Г. Кононович, М. Г. Романюков // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 3. - С. 167-173. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проблема плагіату у науковій та науково-навчальній літературі з інформаційної та кіберфізичної безпеки в сучасних умовах переходу до постіндустріального суспільства є важливою. Системи безпеки стали надскладними й інтегрованими. Теорії кіберфізичної безпеки кіберпростору та промислових технологій вимагають свого розвитку, а наукові розробки - підвищення своєї якості та результативності. Існуючі наукові і практичні критерії ідентифікації плагіату, на відміну від правил і процедур захисту товарних знаків та порушень авторського права, не в повній мірі враховують сучасні вимоги законів про освіту й наукову діяльність, не дають можливості враховувати особливості конкретного наукового напряму для аналізу та оцінки плагіату в публікаціях і не задовольняють потреб наукового та технологічного знання, породженим новими мережними технологіями, що виникають. На відміну від захисту товарних знаків, поки не вироблено правил, процедур та методик виявлення плагіату у науковій та освітній сфері. Виходячи з цього, на базі історичного аналізу трансформації основних підходів до захисту авторських прав і виявлення плагіату, запропоновано й обгрунтовано адаптивний підхід до побудови системи критеріїв ідентифікації плагіату, заснований не на формальному збігу текстів, а на збігу семантики. Коефіцієнти формальної оригінальності текстів не можуть бути мірою плагіату, бо плагіат можливий при будь-яких їх значеннях. Розглянуто вплив на відношення до плагіату науково-технологічної революції та переходу до постіндустріального суспільства. Наведені у даній роботі пропозиції, тези, використані приклади реальних матеріалів не можуть бути використані як факти чи підстави для обвинувачень та прийняття організаційних заходів, а наголошують, що все це використано лише для того, щоб дане дослідження не перетворилось на дискусійне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського