РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кураєва І. В. 
Акумуляція та перерозподіл важких металів у сучасному урунтовому покриві природоохоронних територій / І. В. Кураєва, А. О. Сплодитель // Геол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 58-69. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Наведено результати дослідження вмісту забруднювальних речовин у грунтах ландшафтів природоохоронних територій на прикладі Національного природного парку "Нижньосульський". З використанням методів ландшафтно-геохімічних досліджень, аналітичних та картографічних методів отримано та проаналізовано дані про валовий вміст хімічних елементів (нікель, кобальт, цинк, ванадій, свинець, хром, мідь). Аналіз вмісту важких металів у ландшафтних комплексах території Національного природного парку "Нижньосульський" засвідчив його залежність від наявних джерел техногенного забруднення, а також високий ступінь відповідності характеру розподілу важких металів загальним закономірностям цих процесів у грунтах відповідних типів. Результати досліджень показують, що у межах одного виду грунтів розподіл важких металів має рівномірно-дисперсний характер, але при цьому коливання вмісту окремих важких металів може сягати від +- 7 % до +- 25 - 35 %. Найбільша здатність до акумуляції виражена у біогенних мікроелементів - марганцю і міді. Відмічено перевищення вмісту кадмію, міді та свинцю порівняно з діючими нормами гранично допустимої концентрації. Відібрані проби грунтів на вміст важких металів свідчать, що Сулинська затока знаходиться в незадовільному екологічному стані. На момент дослідження виявлено осередки техногенних забруднень. За результатами ландшафтно-геохімічного аналізу Національного природного парку "Нижньосульський" можна стверджувати, що ця територія з екологічної точки зору є слабо забрудненою і може використовуватися для розвитку рекреаційної діяльності з дотриманням низки вимог. Результати дослідження впроваджені в практику діяльності Національного природного парку "Нижньосульський" при організації наукової роботи, формуванні туристичних маршрутів, організації рекреаційної інфраструктури. Результати ландшафтно-геохімічних досліджень використовуються керівництвом Національного природного парку "Нижньосульський" при зміні функціонального зонування у "Проекті організації" його території, моніторингу забруднень, оцінки якості та геохімічного обстеження грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.8

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського