РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Садыгова Г. Р. 
Гравитационные аномалии Юго-Восточного Кавказа / Г. Р. Садыгова // Геофиз. журн.. - 2020. - 42, № 2. - С. 138-151. - Библиогр.: 147 назв. - рус.

Вивчено гравітаційні аномалії збурювальних мас за значеннями спектра потужності і цифрової фільтрації гравітаційних даних. Обчислення спектра потужності й цифрову фільтраціяю виконано з використанням перетворень Хартлея і фільтра Баттерворта. Обробка гравіметричних даних у частотній зоні дає змогу оцінити глибини аномалієутворювальних джерел за допомогою аналізу радіального спектра. Для визначення глибини залягання аномальних тіл логарифм спектра потужності графічно зображено залежно від просторової частоти. За кривою логарифма спектра потужності визначено низькочастотну і високочастотну зони та частоту зрізу. Частота зрізу, що відокремлює регіональну і локальну зони, визначено точкою перетину прямих, одержаних апроксимацією даних спектра потужності у довго- і короткохвильових зонах. Частота (хвильове число) зрізу в даному випадку дорівнює: <$E omega sub roman с~=~0,16> рад/км. Низькочастотні і високочастотні зони взято як зони регіональних та локальних аномалій. Нахил кривих зони вказує глибини аномалієутворювальних меж: у довгохвильовій - 16,6, а в короткохвильовій - 1,8 км. Глибина 16,6 км пов'язана з поверхнею кристалічного фундаменту, а 1,8 км - з поверхнею всередині кайнозойських відкладів. Добре узгодження одержаних результатів фільтрації гравіметричних даних Південно-Східного Кавказу з використанням трансформації Хартлея і одновимірного фільтра Баттерворта з результатами раніше проведених досліджень підтверджує її надійність. Інтерпретація регіональних аномалій показує, що ці аномалії залежать від геометрії кристалічного фундаменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського