РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744260<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурачок О. В. 
Особливості відтворення рівняння стану газоконденсатних сумішей за умови обмеженої вхідної інформації / О. В. Бурачок, Д. В. Першин, С. В. Матківський, Є. С. Бікман, О. Р. Кондрат // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2020. - № 1. - С. 82-88. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Охарактеризовано основні складнощі, які виникають при відтворенні фазових перетворень, що описуються моделлю "чорної нафти", або повнофункціональною композиційною моделлю за допомогою рівняння стану з метою створення коректних постійно діючих геолого-технологічних 3Д моделей газоконденсатних родовищ. Вихідними даними для побудови фільтраційних 3Д моделей родовищ, розробка яких розпочалась ще в 1960-х роках, є результант початкових газоконденсатних та термодинамічних досліджень. Вуглеводневий компонентний склад пластового газу наявних газоконденсатних досліджень приводиться тільки де фракції С5+. Враховуючи особливості проведення початкових термодинамічних досліджень з використанням експерименту диференціальної конденсації та відсутності такого експерименту в переліку стандартних експериментів у комерційно-доступних PVT-симуляторах, виникла необхідність розроблення раціональних підходів та методик, які б допомогли коректно використовувати наявну геолого-промислову інформацію для побудови PVT-моделей. Описано методику відтворення рівняння стану Peng-Robinson за умов обмеженої вхідної інформації. Залежно від наявності вихідних даних та їх якості для адекватного відтворення рівняння стану авторами запропоновано та використано два різні підходи. Перший підхід до побудови PVT-моделі, який дозволяв відтворити рівняння стану, базуються на даних компонентного складу газів та фракційного складу стабільного конденсату. Другий підхід передбачає у разі відсутності фракційного складу стабільного конденсату розбиття фракції С5+ з використанням об'ємного методу Вітсона. Запропонована методика та різні підходи до відтворення рівняння стану дозволяють ефективне створювати PVT-моделі використовуючи наявну геолого-промислову інформацію. Результати проведених досліджень представлено у вигляді графічних залежностей порівняння динаміки потенційного вмісту вуглеводнів С5+ в пластовому газі до та після налаштування рівняння стану, а також результат налаштування синтетичної кривої втрат "Liquid saturation" CVD експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського