РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данілова І. С. 
Вітамінний склад м'яса равликів після термічної обробки / І. С. Данілова, Т. М. Данілова // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 3. - С. 28-32. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В останні роки в Україні зріс інтерес до м'яса такого молюска, як равлик. Равликівництво - молода галузь сільського господарства в нашій країні. І в наш час равликівництво активно набирає темпи та розвивається на хвилі суспільної зацікавленості до нетрадиційних видів продуктів для здорового харчування. Мета досліджень - визначити вміст вітамінів у наземних черевоногих молюсків (Gastropoda), а саме у м'ясі равликів після проварювання, та проаналізувати одержані результати із їх вмістом у сирій сировині. Дослідження проводили згідно з методиками, описаними в ГОСТ 30627.5-98, ГОСТ 30627.6-98, ГОСТ 30627.4-98, ГОСТ 30627.3-98, ГОСТ 30627.1-98. Вітаміни A, E, B3 (PP) визначали спектрофотометрично на СФ-26, вітаміни B1, B2, B9 - на спектрофлюориметрі Perkin Elmer SL-50. Наведено дані щодо вмісту вітамінів після проварювання у трьох видів равликів - Helix aspersa maxima, Helix aspersa muller, Helix pomatia, результати одержано у цифрових виразах. Робота доповнює нові дані щодо вмісту вітамінів у м'ясі равликів після проварювання і підтверджує корисність цих видів молюсків. Дослідивши м'ясо равликів усіх трьох видів, встановлено, що воно містить вітаміни B1, B2, B3 (PP), B9, A, E, але після проварювання вітаміни групи B руйнуються. Найбільш вітамінонасиченим виявилося м'ясо равлика Helix aspersa maxima.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського