РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоришин С. І. 
Динаміка показників неспецифічної резистентності організму поросят за дії нових імунотропних препаратів / С. І. Федоришин, І. О. Матюха, Н. А. Брода, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 3. - С. 79-86. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу нових імунотропних препаратів, які містять у своєму складі піперидинію ацетат, на стан клітинної і гуморальної ланок неспецифічної резистентності організму поросят-сисунів у процесі їх вирощування. Здійснено порівняльний аналіз впливу препарату трифузол і нового імунотропного засобу у вигляді ліпосомальної емульсії неро на динаміку показників природної резистентності організму поросят. Дослід проведено на трьох групах поросят-сисунів, аналогів за масою тіла та статтю, по 4 тварини у кожній групі. Поросятам у 2- та 14-добовому віці внутрішньом'язово дозою 1 мл на тварину було введено: I дослідна група - препарат трифузол 1 %; контрольна група - ізотонічний розчин; II дослідна група - новий ліпосомальний препарат неро. Матеріалом для досліджень слугувала кров поросят у 2-, 7-, 14- та 26-добовому віці. У сироватці крові було проведено визначення бактерицидної та лізоцимної активності (БАСК і ЛАСК), а також вмісту циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) і молекул середньої маси (МСМ); у крові - фагоцитарної активності (ФА), індексу і числа. У поросят, яким застосовували розроблений ліпосомальний препарат, на 14 та 26 доби життя констатовано вірогідно вищу ФА нейтрофілів крові. За дії досліджуваних препаратів у поросят виявлено суттєві зміни гуморальної ланки неспецифічної резистентності, про що свідчать вірогідно вища бактерицидна (БАСК) і лізоцимна активність сироватки крові (ЛАСК) як за дії препарату трифузолуі, так і ліпосомального препарату. Розроблений ліпосомальний препарат неро викликав вірогідне зростання напруженості БАСК у поросят вже з 7 доби життя і до кінця експерименту, а ЛАСК у 26-добовому віці була на 22 % (P << 0,01) вищою, ніж у контролі. Застосовані препарати сприяли поступовому зниженню концентрації циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у крові поросят, особливо ці зміни були виражені у 14- і 26-добовому віці. У віковій динаміці зафіксовано збільшення вмісту молекул середньої маси (МСМ) у крові поросят. Введення ліпосомального препарату спричиняло вірогідне зниження їх вмісту у крові поросят у 26-добовому віці, що свідчить про інгібувальний вплив його компонентів на вміст продуктів ендогенної інтоксикації організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П65-27 + П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського