РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасайлюк М. В. 
Біологічні особливості рідкісного гриба Sparassis nemecii (Sparassidaceae, Polyporales) на рослинних субстратах в чистій культурі / М. В. Пасайлюк // Укр. ботан. журн.. - 2019. - 76, № 6. - С. 493-498. - Бібліогр.: 498 назв. - укp.

Досліджено специфіку росту і морфологічні особливості Sparassis nemecii 2327 на 11 композиціях рослинних субстратів різного складу, що включали: зерно пшениці, стружку хвойних порід дерев, лушпиння соняшника, гарбуза й арахісу, солому пшениці, лісову підстилку з-під дерев хвойних порід. Підібрано субстрати, компоненти та співвідношення яких придатні для одержання міцелію гриба. Встановлено, що для успішного вирощування міцелію S. nemecii обов'язковим компонентом субстрату є зерно пшениці. Важливими факторами також є природа складових, спосіб їх комбінування та механічні властивості субстрату і міцелій S. nemecii краще росте на субстраті, компоненти якого в силу фізичних особливостей їх структури розташовуються щільно. Цим критеріям відповідають субстрати № 2 (зерно пшениці/стружка хвойних/лушпиння соняшника/солома пшениці - 8/2/1/1) та № 7 (зерно пшениці/лісова підстилка - 1/2), які є найкращими композиціями для вирощування міцелію S. nemecii в лабораторних умовах. Ступінь обростання субстрату № 2 та № 7 до 25-ї доби експерименту складав 85 та 75 % відповідно. Вегетативний міцелій S. nemecii 2327, одержаний на субстраті № 2, щільний, молочно-кремового забарвлення, з невеликою кількістю повітряних гіф. На інших субстратах спостерігали міцелій білого кольору з великою кількістю повітряних гіф, добре видимі окремі компоненти субстрату. В лабораторних умовах автори не одержали характерних для природних умов плодових тіл гриба, тому наступні експерименти, присвячені вирощуванню плодових тіл S. nemecii в лабораторії, будуть пов'язані із коригуванням ваги субстратів та співвідношенням їх компонентів і підбором оптимальних умов культивування (температура, світло, pH, тощо) з урахуванням одержаних відомостей щодо специфіки росту міцелію гриба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.21Pol*884

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського