РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744472<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Святенко Т. В. 
Імуногістохімічні дослідження та їхнє значення у діагностиці розацеа у жінок / Т. В. Святенко, О. А. Старостіна // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2020. - № 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити взаємозв'язок між рівнем експресії рецепторів андрогенів/естрогенів (AR/ER) і маркера росту ендотелію судин (VEGF) та розробити спосіб прогнозування перебігу розацеа у жінок, що забезпечить можливість заздалегідь передбачити тяжкість перебігу хвороби та вчасно призначити виправдану індивідуалізовану терапію. Для дослідження відібрано 16 біоптатів патологічно зміненої шкіри хворих на розацеа жінок. Проведено імуногістохімічне дослідження одержаних зразків за допомогою первинних моноклональних антитіл до VEGF, AR і ER. На підставі імуногістохімічного дослідження встановлено суттєве підвищення експресії рецепторів до фактора росту ендотелію судин (VEGF), рецепторів до андрогенів/естрогенів (AR, ER) у біоптатах шкіри хворих на розацеа порівняно зі здоровою шкірою (від p << 0,05 до p << 0,001). Маркер росту ендотелію судин VEGF при розацеа інформує про рівень васкулогенезу і запалення в епідермісі та навколо pilosebaceous unit. Підвищення рівня экспресії АR в епітелії залоз та фолікулярному епітелії, та рівня васкулогенезу навколо pilosebaceous unit свідчить про перехід розацеа з еритематозно-телеангіектатичної форми у папуло-пустульозну і початок незворотних змін структури і розмірів сальних залоз. Висновки: при аналізі рівня експресії AR та ER-рецепторів та рівня VEGF виявлено вірогідний зв'язок між визначеними змінами та особливістю клінічного перебігу розацеа у хворих. Виявлені кореляції надали змогу розробити алгоритм прогнозування прогредієнтного перебігу розацеа у жінок для вибору адекватного терапевтичного впливу на всі ланки патогенезу. В комплексі діагностичного обстеження пацієнта вкрай важливо мати діючий спосіб прогнозування індивідуального перебігу розацеа у конкретного хворого для призначення патогенетично обурунтованої та ефективної терапії. Це ілюструє доцільність подальшого вивчення імунопатогенетичних механізмів розвитку розацеа та патогенетичної ролі експресії рецепторів шкіри та судин у формуванні запального процесу при розацеа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського