РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744611<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Струк А. Б. 
Напруження у підземному трубопроводі від пошкодження основи поблизу анкерного кріплення / А. Б. Струк // Нафтогаз. енергетика. - 2019. - № 2. - С. 53-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто питання міцності підземних трубопроводів, які експлуатуються за умов ускладнень геологічного чи техногенного характеру (рухи корінного грунту в зоні тектонічного розлому, взаємні переміщення та повороти скельних блоків тощо). Метою роботи є вивчення впливу обмеження рухомості трубопроводу, накладеного анкерним кріпленням, на напружений стан у стінці труби обабіч місця локального пошкодження основи. Дослідження статики трубопроводу проводили в геометрично лінійній постановці, моделюючи його стрижнем з трубчастим поперечним перерізом, а при розгляді питань міцності - безмоментною циліндричною оболонкою. Взаємодію труби з щільною основою через грунтову засипку описували за гіпотезою пружного прошарку Вінклера. Вивчали деформацію закріпленої анкером труби, спричинену локальними порушеннями суцільності основи, які моделювали заданими розривами поздовжнього переміщення та кута повороту блоків. Такий підхід дає можливість оцінювати міцність протяжних підземних комунікацій не за зовнішнім навантаженням від грунту, яке зазвичай є невідомим, а за спостережуваними параметрами рухів берегів розлому. Граничний стан трубопроводу під внутрішнім тиском транспортованого продукту та під додатковим навантаженням від кінематичного збурення досліджували за енергетичною теорією міцності. Сформулювали крайові задачі для диференціальних рівнянь розтягу-стиску та скруту прямолінійного стрижня з розривними правими частинами. На підставі аналітичних розв'язків задач вивчено вплив пошкоджень типу тріщин нормального відриву, зближення блоків основи та їх розвороту довкола осі труби на напружено-деформований стан трубопроводу. Побудовано графіки розподілу переміщень, кутів повороту та еквівалентних напружень Мізеса залежно від величини і напрямку взаємного переміщення та розвороту берегів розлому за різних віддалей від анкера до дефекту основи. Встановлено, що накладання додаткової в'язі у вигляді анкерного кріплення призводить до істотного підвищення еквівалентних напружень у трубі. Виявлено також, що для труби під внутрішнім тиском зближення блоків основи є небезпечнішим, аніж їх розходження.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського