РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олексюк М. П. 
Розроблення конструкції та аналіз стійкості пакету пружних оболонок пристрою для керування траєкторією свердловин / М. П. Олексюк, Р. В. Рачкевич, І. І. Яциняк, І. О. Рачкевич, В. М. Івасів // Нафтогаз. енергетика. - 2019. - № 2. - С. 61-69. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Виконано огляд існуючих конструкцій пристроїв для керування траєкторією похило-скерованих і горизонтальних свердловин без підйому бурового інструменту. Описано як вітчизняні, так і закордонні зразки. На основі проведеного критичного аналізу виділено найбільш перспективні конструкції та вказано на один із їх основних недоліків: обмеження діапазону зміни кута викривлення відхилювача внаслідок ряду конструктивних особливостей. Враховуючи це, запропоновано вдосконалений пристрій для керування траєкторією похило-скерованих і горизонтальних свердловин. В основі конструкції лежить модернізований вузол викривлення осі відхилювача. Суть нововведення полягає у використанні пакету пружних оболонок, які під дією зусилля стиску певної критичної величини втрачають стійкість, зазнаючи незначної поздовжньої деформації. Це, в свою чергу, призводить до розблокування взаємного переміщення певних елементів пристрою та перегину його осі на заданий кут. Відтак вдалося досягнути того, що кут викривлення осі відхилювача не залежить від абсолютної поздовжньої деформації пакету пружних оболонок і, таким чином, не обмежується останньою. При відриві бурильної колони від вибою, вісь пристрою повертається до прямолінійної форми. Таким чином, використовуючи стискання та розвантаження відхилювача, можна керувати траєкторією осі свердловини без підйому бурильного інструменту на поверхню. Для задання необхідної величини осьової сили стиску, яка переводить пристрій у режим викривлення, використовується пакет пружних оболонок, який може складатися зі змінної кількості шарів. Проаналізовано стійкість даного пакету з використанням 3D-моделювання та методу скінченних елементів. Визначено величину критичної сили залежно від кількості шарів у пакеті. Зазначено, що отримана залежність має яскраво виражений прямолінійний характер. Це дає можливість шляхом підбору кількості шарів навивання у пакеті пружних оболонок керувати величиною осьової сили стиску, яка спричиняє перегин осі відхилювача, враховуючи необхідну величину осьового навантаження на долото.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського