РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744617<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котляр В. Ю. 
Проблеми моделювання соціально-економічних систем / В. Ю. Котляр, О. В. Смирнова // Бізнес Інформ. - 2020. - № 2. - С. 8-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Основна мета дослідження - визначення засад моделювання соціально-економічних систем з урахуванням діалектики сегментів, що утворюють суспільство. Для розкриття сутності процесів моделювання використано системний аналіз. Розглянуто фундаментальні засади формування наукової теорії та окремо економічних теорій. Досліджено особливості моделювання соціально-економічних систем з урахуванням діалектичних чинників. Обгрунтовано, що фундаментальними з них є такі: створення та перерозподіл національних багатств; індивідуальна й усуспільнена корисність. Зокрема, зазначено, що принципи, закладені у виробництво та розподіл національних багатств, визначають розмаїття типів і форм соціально-економічних систем, а сучасне суспільство характеризується наявністю двох виокремлених сегментів: виробничим і розподільчим. Також проаналізовано вплив фінансових технологій на розвиток суспільства та проведено відповідний класифікаційний аналіз. Іншим дослідженим чинником, що потребує врахування при соціально-економічному моделюванні, є діалектика індивідуальної та усуспільненої корисності. Розглянуто різні поведінкові моделі (зокрема RREEMM) та виконано їх критичний аналіз. Дослідження обох чинників показує критичне порушення їх діалектичної рівноваги в бік домінування інтересів окремих груп населення. ігнорування законів соціальної діалектики призвело до певного відходу економічних теорій від принципів науковості. Під гаслом економічної свободи проглядають найжорсткіші рамки та обмеження існування соціуму. На часі створення таких теорій моделювання та прогнозування розвитку, які б відповідали інтересам усіх верств населення, обов'язково включаючи заходи не тільки збереження, але й відновлення природної частини національних багатств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01в611

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського