РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744687<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попова О. Л. 
Інклюзивний розвиток: нова концепція чи оновлення концепції сталого розвитку? / О. Л. Попова // Економіка і прогнозування. - 2020. - № 1. - С. 128-141. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Обгрунтовано висновок про те, що концепція інклюзивного розвитку викристалізувалася у процесі еволюціонування концепції сталого розвитку, а остання для цивілізаційного розвитку у XXI ст. залишається домінантною. Процес переходу до моделі сталого розвитку є перманентним, версії моделі з часом змінюються з позиціонуванням певних складових як пріоритетних (економіки, екології, соціальної сфери). Цілі досягнення рівності та соціальної справедливості були задекларовані концепцією сталого розвитку. Концепція інклюзивного розвитку оновлює і посилює соціоекономічний аспект сталого розвитку; інклюзія є зоною компромісу між соціальною та економічною сферами сталого розвитку. Крім цих сфер, варто реалізувати інклюзію й у сфері екології, територіальну інклюзію, інклюзію між нинішнім та прийдешніми поколіннями. Інклюзивний економічний розвиток - це прогрес, плодами якого користується все населення, причому завдяки своїй активній участі у суспільних процесах, і вигоди відчуває кожна особа у різних сферах свого життя. Формування умов солідарності, рівності шансів, доступу до ресурсів тощо для всіх людей є важливим елементом стратегій сталого розвитку. Відповідні інститути - це необхідний, але недостатній критерій інклюзії, оскільки їм має відповідати поведінка кожної особи у суспільстві. Тому для інклюзії важливо формувати середовище толерантності та солідарності. Узагальнено ключові засади та міжнародні орієнтири інклюзивного розвитку. Наведено сучасні у контексті інклюзивного розвитку стратегії, що розроблені та реалізуються у країнах: побудови гармонійного суспільства (Китай), рівноцінності умов проживання у місті та селі (Німеччина) посилення корпоративної соціальної відповідальності великих господарюючих суб'єктів (Франція). За переважання позитивних ефектів акцентовано увагу на деяких неоднозначностях інклюзії. З погляду забезпечення доступу і можливостей розвитку для громадян, зокрема їх ширшого включення в економічну діяльність, вона досить затратна, але не можна не погодитись з висновком, що вартість виключення та упущених вигод ще вища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.24 + У010.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського