РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744692<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарасевич В. 
Антична цивілізація: давньогрецькі витоки і Крито-Кікладський авангард / В. Тарасевич // Екон. теорія. - 2020. - № 1. - С. 57-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Відкрито цикл публікацій, присвячених універсумній еволюції античної цивілізації і її субцивілізацій. Проаналізовано витоки й історія становлення грецько-елліністичної субцивілізації в материковій і острівній частинах Давньої Греції, характерні риси Крито-Кікладського цивілізаційного авангарду. Визначено особливості давньогрецької суспільної еволюції в кам'яну і мідну епохи, в тому числі: співіснування і взаємодія мінімальних і максимальних общин доплемінного рівня, колективно-індівідуумне екзосвоєння останніми територій перших; початок розгортання неолітичної революції в общині, а не в племені і племінному союзі; домінування еволюційних ліній: 3.2.2.2.2 - неполивного землеробства і скотарства - в материковій частині та 3.2.2.2.3 - неполивного землеробства, скотарства і морського промислу - в острівній частині. Виділено якісні характеристики цивілізаційного Крито-Кікладського ареалу, які означають його приналежність до серединного субтипу Східного типу суспільної еволюції, а саме: територіально-локалізоване діяльнісно-видове різноманіття в общині і племені, а не племінному союзі; державотворення переважно на племінному, а не союзно-племінному субстраті; взаємодія палацового, міського, вельможних і общинних господарств; поява елементів приватного екзосвоєння - і відносно відокремленого, і вплетеного в тканину владно-власницького своєння; позиціонування персонально-корпоративної особисто-кланово-приватної форми останнього як державної; недеспотичний характер теократії, відсутність вертикалі жерців і обожнювання царя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського