РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбенко І. Д. 
Оптимізація пошуку дискретних складних сигналів з необхідними властивостями для застосування у сучасних інформаційно-комунікаційних системах / І. Д. Горбенко, О. А. Замула, Хо Чі Лик // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2019. - Вип. 19. - С. 37-43. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Серед основних напрямків покращання показників ефективності функціонування інформаційно-комунікаційних систем (ІКС), зокрема, завадозахищеності, скритності, інформаційної безпеки, можна виділити напрямки, пов'язані із застосуванням фазоманіпульованих широкосмугових сигналів (ФМ ШПС) і частотно-фазоманіпульованих (ЧФМ) сигналів. Оскільки в багатокористувачевих системах, кодовий поділ каналів грунтується на відмінності сигналів, то побудова ІКС і показники ефективності зазначених систем визначаються вибором сигналів і їх властивостями. При цьому, як дискретні послідовності (ДП), які розширюють спектр (маніпулюють несучу частоту), повинні бути використані ДП, які засновані на нелінійних правилах побудови і мають покращені кореляційні, ансамблеві і структурні властивості. Зокрема, за використання таких сигналів як фізичного переносника інформації або сигналів синхронізації часові витрати на розкриття структури використовуваних сигналів зростають і постановка "оптимальних", з точки зору станції протидії, перешкод стає проблематичною. Складні сигнали, одержані на основі таких послідовностей, володіють, з одного боку, структурними властивостями, аналогічними властивостям випадкових (псевдовипадкових) послідовностей, а з іншого - необхідними ансамблевими і кореляційними властивостями. Мінімізація рівня бічних пелюсток АКФ має найбільше значення під час конструювання сигналу для таких додатків як вимір часу запізнювання, часовий дозвіл й ін. У даній роботі сформульовано і вирішено задачу оптимізації синтезу нелінійних дискретних послідовностей, які мають покращені ансамблеві, структурні й автокореляційнівластивості. Застосування нелінійних дискретних сигналів, які утворені на основі таких послідовностей, надасть змогу забезпечити необхідні значення завадозахищеності, інформаційної та структурної скритності функціонування ІКС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського