РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744796<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матійко А. А. 
Порівняльний аналіз алгоритмів шифрування NTRUEncrypt та NTRUCipher / А. А. Матійко // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2019. - Вип. 19. - С. 81-87. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Асиметричну систему шифрування NTRUEncrypt запропоновано в 1996 р. та є однією з найшвидших постквантових шифросистем. Її включено до стандарту ANSI X9.98-2010, вона є прототипом широкого класу криптосистем з однойменною назвою, стійкість яких базується на складності знаходження коротких векторів в деяких решітках. Криптографічні властивості шифросистеми NTRUEncrypt достатньо повно досліджені, а її останні модифікації представлено на поточному конкурсі NIST із стандартизації постквантових асиметричних алгоритмів шифрування, інкапсуляції ключів та цифрового підпису. Однією з актуальних задач у галузі криптології є створення симетричних шифросистем, стійкість яких, аналогічно асиметричним, базується на складності розв'язання лише однієї конкретної задачі (наприклад, для RSA це - задача факторизації чисел). У зв'язку з цим в 2017 р. на базі NTRUEncrypt запропоновано симетричну шифросистему NTRUCipher, для якої проведено попередній аналіз стійкості та запропоновано алгоритм вибору параметрів. Поряд з тим, у доведенні CPA-стійкості алгоритму шифрування NTRUCipher містяться суттєві помилки; до того ж залишається не вирішеною задача порівняльного аналізу шифросистем NTRUCipher та NTRUEncrypt за стійкістю та практичністю. Мета роботи - проведення порівняльного аналізу зазначених шифросистем, а також коректне обгрунтування умов, що забезпечують CPA-стійкість шифросистеми NTRUCipher. Окремим результатом є аналітичні оцінки ймовірності помилкового розшифрування повідомлень для NTRUCipher, що є важливим для належного вибору параметрів шифросистеми під час її практичного застосування. Показано, що значення ймовірності помилкового розшифрування повідомлень у шифросистемі NTRUCipher змінюється в межах від 2<^>-357 до 2<^>-157 водночас як значення цієї ймовірності для шифросистеми NTRUEncrypt змінюється в межах від 2<^>-160 до 2<^>-74. Крім того, одержані оцінки не базуються на жодних евристичних припущеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського