РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744810<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зуєвська Н. В. 
Вплив виконання елементів струменевої цементації на фізико-механічні характеристики навколишнього грунтового масиву / Н. В. Зуєвська, Л. В. Шайдецька, В. Є. Губашова // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2019. - № 4. - С. 27-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Технологія струменевої цементації використовується для досягнення різних будівельних і геотехнічних цілей, так як надає змогу створити елементи різної конфігурації та протяжності в різної складності інженерно-геологічних умовах. З цього випливає, що сучасні процедури проектування фундаментів, огороджувальних та утримуючих конструкцій, гідроізоляційних бар'єрів та екранів, тунелів і т.д. мають бути адаптовані до того щоб до альтернативи заміни жорстких елементів, такі як бурові і забивні палі на струменево-цементаційні елементи. До звичайного процесу проектування необхідно додати специфічні аспекти, пов'язані зі струменевою цементацією: вибір типу струменевої цементації, оцінка параметрів обробки грунту, прогнозування розмірів і міцності струменево-цементаційних елементів, аналіз можливого небажаного впливу на навколишні будівлі та споруди. До одного з таких специфічних аспектів відноситься вплив виконання грунтоцементних елементів, виконаних за струменевою технологію, на оточуючий грунтовий масив та зміна його фізико-механічних показників. В даній роботі проаналізовано результати дослідження фізико-механічних характеристик грунтів, що розташовані поміж двох грунтоцементих колон, що виконані за струменевою технологією. Виділено зони із покращеними параметрами грунтів. Виконано аналіз числових змін показників фізико-механічних характеристик і визначено зони максимального впливу. Запропоновано використання дослідних даних наявності зони покращеного грунту для моделювання та дослідження зміни напружено-деформованого стану масиву грунту з грунтоцементними елементами підсилення, за включення в розрахунок покращених зон грунту, що в майбутньому надасть змогу зменшити кількість грунтоцементних елементів під час виконання підсилення грунтових масивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.308

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського