РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасимова О. О. 
Стимулятори перистальтики: аналіз споживання в різних країнах світу / О. О. Герасимова, Л. В. Яковлєва, В. В. Крикун // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2020. - № 1. - С. 67-73. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка споживання лікарських засобів групи A03F "Стимулятори перистальтики" у 2016 - 2018 рр. в Україні та в деяких країнах Європи. Для аналізу асортименту та обсягів споживання стимуляторів перистальтики в Україні використовували дані системи дослідження ринку "Pharmexplorer" компанії "Моріон". Оцінку обсягів, структури та динаміки споживання препаратів даної групи в Україні проводили за кількістю спожитих середніх добових підтримуючих доз (DDD) препаратів з використанням АТС/DDD-методології та за кількістю реалізованих упаковок. Рівень споживання досліджуваних лікарських засобів за показником "DDDs/1000 жителів/день" в країнах Європи визначали за статистичними даними країн. Стимулятори перистальтики були представлені в Україні у 2016 - 2018 рр. у кількості 4 міжнародних непатентованих назв, 32 - 34 торгових найменувань, мали достатньо широкий діапазон цін за упаковку. Обсяги їх споживання (за кількістю реалізованих упаковок та за кількістю спожитих DDD) збільшились в Україні з 2016 по 2018 р. За зазначеними показниками споживання провідні позиції посідав домперидон. Порівняння рівня споживання стимуляторів перистальтики за показником "DDDs/1000 жителів/день" у 2016 - 2018 рр. в Україні та деяких країнах Європи (Норвегія, Литва, Латвія та Естонія) визначило найбільші обсяги споживання препаратів даної групи у 2016 - 2017 рр. в Литві, у 2018 р. - в Україні; найменші - в Естонії (впродовж усього досліджуваного періоду). З роками споживання стимуляторів перистальтики в Україні збільшилось, в інших країнах - зменшилось. Лідером за кількістю спожитих DDD у досліджуваний період в Україні був домперидон, у країнах Прибалтики та Норвегії - метоклопрамід. Висновки: обсяги споживання стимуляторів перистальтики в Україні за кількістю реалізованих упаковок та за кількістю спожитих DDD збільшились з 2016 по 2018 р. Україна відрізнялась від досліджуваних країн Європи за обсягами, структурою та динамікою споживання препаратів даної групи за показником "DDDs/1000 жителів/день" у 2016 - 2018 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського