РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Smagol V. M. 
Formation of inter-species links in ungulates in the Azov-Syvash National Nature Park = Формування міжвидових зв'язків у ратичних в Азово-Сиваському національному природному парку / V. M. Smagol, O. G. Babich, V. K. Kaminetskyi, V. L. Yarysh, V. O. Smagol // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 3. - С. 255-262. - Бібліогр.: 261 назв. - англ.

Викладено результати вивчення сукцесії фауни ратичних в умовах штучно завищеної щільності та обмеженої площі існування на півострові Бірючий Азово-Сиваського НПП. Досліджено формування міжвидових зв'язків між популяціями ратичних - муфлона, благородного оленя та європейської лані. Встановлено соціальну ієрархію згаданих видів, які перебувають на одному трофічному рівні. Для популяції кожного виду наведено чинники, що впливають на динаміку його чисельності. Конкуренція видів у степовому ценозі базується виключно на трофічних зв'язках, оскільки захисні властивості угідь зведені до мінімуму. Кормова база створює рівноцінні умови для різних видів, оскільки в степу відсутня ярусність трофічної діяльності, що нівелює великі розміри благородного оленя, як перевагу у здобуванні корму. У лані спостерігається активізація репродуктивного потенціалу, яка має зміст екологічної стратегії у боротьбі за трофічні ресурси та вказує на її ширшу екологічну пластичність у порівнянні з благородним оленем. Між тим, найвищий рівень адаптації до умов відкритого степу відзначено у муфлона, який (поряд з високою відтворювальною здатністю) раціонально використовує потенціал пасовища, тоді як лань та благородний олень споживають лише молоді пагони та суцвіття, виявляючи ознаки стенофагії.


Індекс рубрикатора НБУВ: е623.362.443*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського