РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744921<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mezhzherin S. V. 
Structure and dynamics of crucians' settlements (Cypriniformes, Carassius) in water systems of Eastern Ukraine = Структура і динаміка поселень карасів (Cypriniformes, Carassius) у водних системах Східної України / S. V. Mezhzherin, A. V. Kulish, S. V. Kokodiy // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 4. - С. 269-284. - Бібліогр.: 281 назв. - англ.

Аналіз сучасних поселень карасів у водних системах Східної України виявив переважання в регіоні дигенетичного китайського карася, Carassius auratus, чисельність якого становила 78,7 % загальної кількості обстежених представників роду. Другу групу становить гіногенетічний срібний карась, C. gibelio (14,3 %), представлений біотипами клону і рекомбінантними індивідуумами. Звичайний карась, C. carassius (3,6 %), виявився рідкісним, і його чисельність не перевищувала кількості спійманих гібридів C. auratus х C. carassius (3,4 %). Ретроспективний аналіз літературних даних і музейних колекцій надав змогу описати зміни видового складу роду, що відбулися за останні 150 років. За цей період карась, C. carassius, який був єдиним і найпоширенішим представником роду Carassius Jarocki, 1822 в регіоні, став майже вимерлим видом. Тим часом представники групи видів срібних карасів C. auratus + C. gibelio, що з'явилися в регіоні в кінці 1960-х рр., швидко збільшили свою чисельність і стали найчисленнішою рибою Східної України. Виявлена тенденція не є унікальною для досліджуваного регіону; в цілому це відображає європейську тенденцію для карасів. Причини цього - зарегулювання річок і руйнування заплавних екосистем. Вторинними факторами елімінації C. carassius є конкурентні відносини особин, що представляють ці види, і легка гібридизація, за яких численніший вид, C. auratus, поглинає рідкісний C. carassius.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського